Teste nationale clasa a IV-a

Teste nationale clasa a IV-a

Mesajde wave » 06 Apr 2005, 00:25

Salut

Stie cineva unde pot gasi varianta II-a sau altele daca mai sunt in afara de prima, pentru testele nationale de clasa a IV-a?

Mersi.
wave
 
Mesaje: 1
Membru din: 06 Apr 2005, 00:21

Re: Teste nationale clasa a IV-a

Mesajde emil » 06 Apr 2005, 06:35

wave scrie:Salut

Stie cineva unde pot gasi varianta II-a sau altele daca mai sunt in afara de prima, pentru testele nationale de clasa a IV-a?

Mersi.

Le gasiti publicate pe didactic.ro
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Teste nationale clasa a IV-a

Mesajde marikaj » 06 Apr 2005, 08:57

wave scrie:Stie cineva unde pot gasi varianta II-a sau altele daca mai sunt in afara de prima, pentru testele nationale de clasa a IV-a?
Mersi.

emil scrie:Le gasiti publicate pe didactic.ro

Nu am gĂŁsit varianta a II-a, decât varianta I care s-a dat efectiv.
Eu doar presupun cĂŁ ar fi avut Âşi o variantĂŁ de rezervĂŁ, care sĂŁ fie numit varinata II, altfel ce rost avea numerotarea, dar mai existĂŁ Âşi posibilitatea sĂŁ nu fie fĂŁcutĂŁ publicĂŁ.
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges

Mesajde efodorean » 06 Apr 2005, 11:54

Varianta 2 exista!Eu am intrat in posesia ei din 16 martie si in 17 am aplicat testarea la clasa mea.

Am incercat sa scanez cele trei teste - varianta 2 , dar prezentarea a fost jalnica si nu a fost aprobata.Sau poate nu aveam voie sa postez ceva ce nu-mi apartinea.

Daca este voie,am sa tehnoredactez subiectele de la cea de-a doua varianta si am sa le postez cu toata placerea.Va fi mai greu cu desenele,dar pot da o nota explicativa acolo unde sunt anumite imagini.

Ecaterina Fodorean
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

ticabela

Mesajde ticabela » 22 Apr 2005, 13:55

nu! dar le vreau si eu!
multumesc!
ticabela
 
Mesaje: 23
Membru din: 22 Apr 2005, 13:15

Re: ticabela

Mesajde efodorean » 28 Apr 2005, 09:59

ticabela scrie:nu! dar le vreau si eu!
multumesc!


Am postat varianta 2 DE LA TESTELE NATIONALE 16 martie 2005.Le gasiti la invatamant primar - teste.

Am postat si cateva probe de evaluare care s-au propus pentru testarea nationala din noiembrie 2000.

Ecaterina Fodorean
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator