CE SE INTAMPLA PE DIDACTIC??!!

Mesajde marian_dorin » 15 Apr 2007, 02:47

Am 4 ( PATRU) materiale "in asteptarea aprobarii" din 12 APRILIE , iar 2 ( DOUA ) din 13 APRILIE!!!

Este posibil asa ceva??

Mai sunt colegi in situatia mea??

CE SE INTAMPLA CU DIDACTICUL?!?!
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde emil » 15 Apr 2007, 08:53

Nu se intampla nimic rau pe didactic.
Materialele dumneavoastra, puse cu nemiluita pe portal, sunt tot felul de copii luate de pe net, fara valoare in procesul didactic.
Va rog, daca tot ati deschis acest topic, sa va temperati acest "zel" in a pune materiale, ba sa mai aveti si pretentii de aprobare
Va rugam insistent, pe dumneavoastra si pe alti colegi, sa treceti printr-un filtru lucrarile pe care le propuneti aici.
Dorim sa pastram cat de cat CALITATE!

succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Ce se intampla pe didactic?

Mesajde nada » 15 Apr 2007, 10:40

Sunt perfect de acord domnule Onea. Este necesara o selectie a materialelor. Si mie mi s-a intamplat sa gasesc acelasi material de mai multe ori sau sa gasesc texte scoase de pe internet, nici macar prelucrate si trimise spre didactic. Dragi colegi, nu cantitatea e importanta ci calitatea materialelor trimise.
Avatar utilizator
nada
 
Mesaje: 317
Membru din: 22 Ian 2006, 22:28
Localitate: Piscu - Galati

Mesajde marian_dorin » 22 Apr 2007, 23:14

emil scrie:Nu se intampla nimic rau pe didactic.
Materialele dumneavoastra, puse cu nemiluita pe portal, sunt tot felul de copii luate de pe net, fara valoare in procesul didactic.
Va rog, daca tot ati deschis acest topic, sa va temperati acest "zel" in a pune materiale, ba sa mai aveti si pretentii de aprobare
Va rugam insistent, pe dumneavoastra si pe alti colegi, sa treceti printr-un filtru lucrarile pe care le propuneti aici.
Dorim sa pastram cat de cat CALITATE!

succes!


Nu este adevarat!!!
Nu sunt luate direct de pe internet , ci chiar prelucrate si muncite cu mare zdroaba!
Unele dintre ele chiar au valoare pedagogica , aceasta doar daca stai sa analizezi foarte bine si din mai multe puncte de vedere... Insa chiar nu stiu ce criterii de selectie aveti dumneavostra!

Si o ultima intrebare : prin ce filtru sa ne trecem lucrarile pe care le propunem pe siteul "www.didactic.ro" , mai ales ca unele dintre ele sunt personale , originale si dumneavostra le respingeti ca "pe banda rulanta" ?? Asa ajungi sa crezi la un moment dat... :cry:

In rest , daca se cere CALITATE , sa vedem intai de toate , calitate maxima...
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde oanainst » 24 Apr 2007, 14:19

" Dorim sa pastram cat de cat CALITATE! " (emil)


Dragi administratori ai acestui site,
Nu stiu ce contin materialele trimise de ceilalti colegi, daca sunt sau nu originale, daca sunt sau nu "de calitate" .. cert este ca zilele trecute am vrut sa public 6 fotografii de la vernisajul expozitiei "Pastele - Sarbatoarea innoirii sufletesti", fotografii care nu reprezentau imagini din natura, credeti-ma! si nici nu erau luate de pe net ... erau originale ! Am verificat si dimensiunile acestora, le-am modificat pe toate la aceleasi dimensiuni (dovada ca 3 din acestea au fost acceptate)..
.. pacat ! cred ca erau destui care ar fi vrut sa le vada si pe celelalte ...

Fair-play ar fi sa ne spuneti si motivul respingerii, nu ? stim ca ar fi mult de munca pt. dvs., dar daca tot vorbim de calitate inseamna ca se poate crea macar un sistem de raspuns standard "respins - copie" sau "respins-material existent" .... este doar o parere

Cu stima,
oanainst
 
Mesaje: 2
Membru din: 21 Mar 2007, 22:47

Mesajde marian_dorin » 24 Apr 2007, 22:55

oanainst scrie:" Dorim sa pastram cat de cat CALITATE! " (emil)


Dragi administratori ai acestui site,
Nu stiu ce contin materialele trimise de ceilalti colegi, daca sunt sau nu originale, daca sunt sau nu "de calitate" .. cert este ca zilele trecute am vrut sa public 6 fotografii de la vernisajul expozitiei "Pastele - Sarbatoarea innoirii sufletesti", fotografii care nu reprezentau imagini din natura, credeti-ma! si nici nu erau luate de pe net ... erau originale ! Am verificat si dimensiunile acestora, le-am modificat pe toate la aceleasi dimensiuni (dovada ca 3 din acestea au fost acceptate)..
.. pacat ! cred ca erau destui care ar fi vrut sa le vada si pe celelalte ...

Fair-play ar fi sa ne spuneti si motivul respingerii, nu ? stim ca ar fi mult de munca pt. dvs., dar daca tot vorbim de calitate inseamna ca se poate crea macar un sistem de raspuns standard "respins - copie" sau "respins-material existent" .... este doar o parere

Cu stima,


Eu as fi vrut sa le vad si pe celelalte poze !!!
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde marian_dorin » 29 Apr 2007, 01:14

Chiar astazi seara , am fost si inca sunt , PROFUND DEZAMAGIT de faptul ca mi-a fosr RESPINSA ( !! ) o compunere creata de un elev de al meu , pe motiv ca a fost copiata de pe Internet!... ?!

Sincer , nu imi vine sa cred... asa ceva... !

:!: :?:



:arrow:
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde marian_dorin » 29 Apr 2007, 01:16

Chiar , ca vreau sa va intreb :

EXISTA SITEURI DE PE INTERNET DE UNDE POTI GASI COMPUNERI PENTRU COPII MICI , SI MAI ALES DE CICLUL PRIMAR??!!

EU NU AM MAI AUZIT SI NICI INTALNIT ASA CEVA...

TOCMAI DE ACEEA APELEZ LA CUNOSTINTELE DUMNEAVOSTRA...!
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde marian_dorin » 29 Apr 2007, 01:17

Astept reactiile voastre... :oops:
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde oanainst » 02 Mai 2007, 11:20

Stimate coleg,
din fericire exista multe site-uri de acest gen.
Ex. www.miculcreator.ro; il puteti accesa, sunt f. multe chestioare interesante acolo.
oanainst
 
Mesaje: 2
Membru din: 21 Mar 2007, 22:47

Anterior

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori