constituirea ASOCIATIEI INVATATORILOR DIN MUN. BUCURESTI

Mesajde mocanu_ar » 18 Apr 2007, 13:07

Felicitari! Pentru cei care nu stiu, de mai bine de un an se munceste la o noua organizare administrativ-teritoriala a Romaniei, prin care Bucurestiul va fi o metropola ce va inghiti Ilfovul, Calarasiul, Dambovita si nu mai stiu care judete. Nu cred ca e vreo problema ca exista o asociatie la care pot adera invatatori din mai multe judete, mai ales ca... vom fi locuitori ai aceluiasi oras.
mocanu_ar
 
Mesaje: 3
Membru din: 27 Feb 2005, 17:55

Mesajde leu » 18 Apr 2007, 17:52

Sincere felicitari! Functionez la o scoala din Jud.Alba si tare m-as bucura daca s-ar infinta si la noi o astfel de asociatie.
Putere de munca si multe realizari! Succes!
leu
 
Mesaje: 369
Membru din: 08 Oct 2006, 21:48

Mesajde leu » 18 Apr 2007, 17:52

Sincere felicitari! Functionez la o scoala din Jud.Alba si tare m-as bucura daca s-ar infinta si la noi o astfel de asociatie.
Putere de munca si multe realizari! Succes!
leu
 
Mesaje: 369
Membru din: 08 Oct 2006, 21:48

Asociatia invatatorilor

Mesajde 9513 » 18 Apr 2007, 20:37

Sunt institutor Alina Constantinescu, Scoala nr. 150 "Sf. Elefterie". Sunt membru fondator al asociatiei, alaturi de alte 5 colege. Invatatorii din sectorul 5 ma pot contacta la adresa de mail berbecel_ali@yahoo.com, daca doresc mai multe amanunte, sau inscrierea in asociatie.
9513
 
Mesaje: 9
Membru din: 16 Ian 2006, 21:29

Re: Asociatia invatatorilor

Mesajde istrate_ella » 26 Apr 2007, 18:35

Sunt din Constanta si as dori sa stiu cui sa ma adresez pentru inscrierea in aceasta asociatie?Exista deja in jud.Constanta?O persoana de contact puteti sa imi dati in acest sens?Multumesc
Avatar utilizator
istrate_ella
 
Mesaje: 13
Membru din: 09 Sep 2005, 22:05
Localitate: Constanta

procedura infiintarii unei asociatii

Mesajde vioreldolha » 27 Apr 2007, 12:05

leu scrie:Sincere felicitari! Functionez la o scoala din Jud.Alba si tare m-as bucura daca s-ar infinta si la noi o astfel de asociatie.
Putere de munca si multe realizari! Succes!


1.Din toamna (de la congresul national al invatatorilor) s-au mai infiintat cateva asociatii ale invatatorilor in judete in care nu existau asemenea asociatii. Colegi din judete in care inca nu au inca o asociatie a invatatorilor doreau date privind procedura constituirii.
Informatii detaliate si pe intelesul tuturor privind infiintarea asociatiilor se gasesc si la:
http://www.altermedia.ro/resurse.php?resu_id=1
Pe www.aiarad.ro se gaseste statutul nostru care poate fi sursa de inspiratie.
Succes!

2.Voi posta in cateva zile pe forumul www.aiarad.ro adresele de contact ale asociatiilor invatatoresti din tara si ale colegilor din diferite judete care au demarat si ei inregistrarea unor asemenea asociatii ale invatatorilor.
vioreldolha
 
Mesaje: 388
Membru din: 26 Noi 2005, 19:35

Re: constituirea ASOCIATIEI INVATATORILOR DIN MUN. BUCURESTI

Mesajde teodorad » 18 Mar 2016, 10:38

Bună ziua
Am observat ca nu au mai fost discuții de ceva vreme aici pe forum.
Am totuși o întrebare.
Se mai poate adera la asociația din București?
Daca, da, cum?

Mulțumesc
DanaDimulescu
teodorad
 
Mesaje: 1
Membru din: 18 Oct 2010, 21:51

Anterior

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori