Springday2007

Springday2007

Mesajde gica_ionescu » 05 Apr 2007, 20:47

Timpul trece repede! Ati trimis deja meteriale pe Springday? Ne puteti impartasi din experienta dv. din anii trecuti?


PS.Un curcubeu la fiecare furtuna,un zambet la fiecare lacrima,o binecuvantare la fiecare pas, o promisiune la fiecare grija si un raspuns la fiecare intrebare,sunt urari din partea iepurasului indreptate spre cei dragi.
Avatar utilizator
gica_ionescu
 
Mesaje: 1154
Membru din: 18 Iul 2004, 10:29

Mesajde marian_dorin » 08 Apr 2007, 18:00

Ce este "Springday" ??

Nu am mai auzit de acesta denumire...

Este vreun concurs interesant??
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde dbv » 08 Apr 2007, 21:29

www.springday2007.net in partea dreapta sus selectati limba
dbv
 
Mesaje: 506
Membru din: 09 Oct 2006, 17:46

Mesajde marian_dorin » 10 Apr 2007, 13:41

MULTUMESC FOARTE MULT !
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde violeta78 » 12 Apr 2007, 14:16

Este primul an cand particip, experienta...mai putina, dar sper sa ne descurcam !
Am inceput deja sa lucram.
Am trimis spre publicare cateva lucrari (in siteul SringDay), dar deocamdata nu pot vizualiza decat una, la sectiunea cu timbrele.
Nu stiu mai multe, astept sa vad cum decurg lucrurile si ma informez intre timp!!!!!!!!!
violeta78
 
Mesaje: 56
Membru din: 02 Feb 2007, 04:26

Mesajde grigore_geta » 14 Apr 2007, 23:27

Eu am mai participat si anul trecut, am coordonat activitatea scolii. Trebuie facut un calendar cu cateva activitati, in functie de nivelul de varsta al copiilor. Important este sa in teleaga ce este UE, sa se faca activitati de descoperire a Europei. Eu anul trecut am lucrat numai cu copii de clasele 1-4,. Am confectionat sepcute cu insemnele UE , adica stelute galbene pe fond albastru, colorat cu cerneala si in fata am pus sigla Spring day, copiata de pe site. toti copii au defilat cu sepcutele pe cap la o activitate din fata primariei, au participat la un concurs de desene pe asfalt, si la un concurs de compuneri si desene pe tema prieteniei europene. Am facut fotografii si o informare scurta, pe care le-am trimis la sfarsit si au aparut pe siteul proiectului. Anul acesta am dezvoltat totul, inspirata si de un material aparut pe didactic, un pliant, nu mai stiu al carei colege. Vom face un concurs de eseuri cu tema "Sunt si eu european" pe serii de clase(3-4;5-6;7-8), concurs de desene pe asfalt la cl 1-2 si expozitie de desene la cls 3-4 . Pe 9 mai finalizam actiunile si avem un program de mai multe ore, cu careu, discursuri scurte, premierea castigatorilor la concursuri si serbare. Din nou informare, fotografii..trimitere.
In plus, am trimis deja desene pentru activititile ON-Line, care au aparut pe site si urmarim in continuare ce mai apare.
grigore_geta
 
Mesaje: 118
Membru din: 02 Ian 2006, 22:31


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] şi 12 vizitatori