LUCRARE GRAD I

LUCRARE GRAD I

Mesajde ecolee » 26 Mar 2007, 18:28

Va rog sa ma ajutati.Am terminat partea teoretica a lucrarii de grad I,,Metode didactice interactive in predarea geografiei in ciclul primar,,dar m.am impotmolit la partea experimentala.Daca are cineva o idee,multumesc anticipat
ecolee
 
Mesaje: 2
Membru din: 26 Mar 2007, 18:04

Mesajde marian_dorin » 26 Mar 2007, 21:31

totusi , la care metode te-ai referit ??

ca sa stim si noi la ce si cum sa-ti oferim sugestii... :o
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde ecolee » 26 Mar 2007, 22:00

Am descris toate metodele interactive<brainstorming,eseul de 5 min,turul galeriei,turnirul intrebarilor,tehnica florii de lotus,mozaic,cubul,copacul ideilor,anuntul de mica publicitate,explozia stelara....si multe altele.Am realizat cercetare pe esantioane*2 clase a IV.am aplicat teste de evaluare,am interpretat rezultatele conform fiselor ,insa acum problema este ca nu stiu compara aceste rezultate pentru a evidentia progresul si atingerea in totalitate a obiectivelor la clasa in care predarea s.a facut prin metode interactive comparativ cu clasa la care predarea s.a facut doar prin metode traditionale/expunerea,povestirea,lecturarea......Practic nu stiu sa consemnez rezultatele cercetarii in reprezentari grafice<histograme,poligoane de frecventa>diagrame areolare .
ecolee
 
Mesaje: 2
Membru din: 26 Mar 2007, 18:04

Mesajde gg » 26 Mar 2007, 22:30

Ia pe langa tine pe cineva care stie sa lucreze cu diagrame comparative in excel sau word..de explicat asa, pe un forum, este destul de dificil..sau te poti chinui si tu cu excel..nu pierzi nimic.
O singură rugăciune am : Doamne, să nu mă laşi niciodată să fiu mulţumit cu mine însumi!!
Lucian Blaga
Avatar utilizator
gg
 
Mesaje: 123
Membru din: 24 Oct 2004, 12:34
Localitate: Galati


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori