punctaje

punctaje

Mesajde jeanne26 » 17 Ian 2007, 16:52

:? Ce punctaj se primeste pentru participare la un simpozion? Dar pentru publicarea lucrarii?
jeanne26
 
Mesaje: 5
Membru din: 17 Ian 2007, 16:05

puncte

Mesajde cornelia_pancescu » 17 Ian 2007, 18:11

Te referi la gradatia de merit sau la pretransfer ? Oricum nu te pot lamuri. Daca e pt gradatie si eu sunt curioasa. Am participat la trei simpozioane si am un material publicat. La fisa de evaluare pt inv primar (jud GL) este un subcriteriu care spune: ,,organizarea de spectacole, expozitii, concerte, excursii, vizite si participarea la simpozioane la nivel local, judetean, interjudetean si national"- toate aceste activitati valoreaza 3 puncte. Dar eu am si 7 excursii organizate in ultimii patru ani. Ma compar cu alt cadru did care are 1-2 excursii si nici o participare la vreun simpozion? (E cazul unui coleg din scoala, si parca vad ca el o sa ia gradatia, desi are f putine activitati fata de mine ).Pt articolele publicate se acorda 2 puncte. Eu am 5 articole. Nu stiu cum se va calcula punctajul final.
Inspectorul de specialitate hotaraste.
Avatar utilizator
cornelia_pancescu
 
Mesaje: 81
Membru din: 29 Oct 2006, 19:40
Localitate: Tecuci

Mesajde jeanne26 » 17 Ian 2007, 22:03

este pentru transfer
nu sunt prea lamurita. In fisa cu punctaje nu este specificat nimic concret in legatura cu asta. As dori mai multe detalii.
jeanne26
 
Mesaje: 5
Membru din: 17 Ian 2007, 16:05

Mesajde virginia_garjoi » 18 Ian 2007, 23:45

Un articol publicat intr-o revista care are ISBN /ISSN este notat cu 0,50 puncte.
Avatar utilizator
virginia_garjoi
 
Mesaje: 374
Membru din: 22 Ian 2006, 21:00
Localitate: Brasov


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori