proiect educational

proiect educational

Mesajde catadeli35 » 12 Oct 2006, 22:33

Am si eu o rugaminte!Daca are cineva un model de proiect educational,l-as ruga din suflet sa-l posteze.Va multumesc!
catadeli35
 
Mesaje: 161
Membru din: 25 Oct 2005, 20:29

Mesajde elenadumitrachi » 15 Oct 2006, 21:20

Catadeli35, daca vei intra pe materiale, discipline,inv. prescolar sau formare continua, vei gasi ce cauti.
Succes!
elenadumitrachi
 
Mesaje: 1582
Membru din: 19 Apr 2006, 15:16
Localitate: Galati

Mesajde rigelgabi » 20 Noi 2006, 18:43

As dori sa va multumesc foarte mult pentru informatiile furnizate...mi-au fost de un real folos. :lol:
rigelgabi
 
Mesaje: 8
Membru din: 11 Oct 2006, 17:51

proiect educational

Mesajde catadeli35 » 22 Noi 2006, 22:15

Am crezut ca urmaresti subiectele si ai fost atent la raspuns.Imi pare rau .Oricum, inca nu e cava clar nici pentru mine.
catadeli35
 
Mesaje: 161
Membru din: 25 Oct 2005, 20:29

Mesajde rigelgabi » 23 Noi 2006, 20:18

Buna!
...inca nu am reusit sa intocmesc un proiect educational,...am avut o tentativa,dar sa dovedit a fi un esec asa ca ...imi pare rau ca nu-ti pot da un model...dar,pentru ca exista un dar...,am o promisiune de la o colega din judet care a reusit sa-l intocmeasca.In momentul cand il voi avea ti-l voi trimite. :oops:
rigelgabi
 
Mesaje: 8
Membru din: 11 Oct 2006, 17:51

proiect educational

Mesajde catadeli35 » 23 Noi 2006, 21:50

Multumesc frumos!!!!!!!!!!!!!! :lol:
catadeli35
 
Mesaje: 161
Membru din: 25 Oct 2005, 20:29

Mesajde lenu » 27 Noi 2006, 20:33

Am încercat să-ţi trimit un MP, dar nu ştiu dacă l-ai primit sau cum l-ai primit.
Mă refer la cum s-a aliniat proiectul în pagină. Să-mi spui dacă l-ai primit sau dacă trebuie să-l postez în altă parte. Nici nu ştiu dacă despre un astfel de proiect este vorba. Mai vorbim mâine seară, după inspecţie. Sper ca totul să se termine mâine! Pa!
Valabil pentru CATADELI35!
lenu
 
Mesaje: 44
Membru din: 09 Noi 2006, 10:56

proiect educational

Mesajde catadeli35 » 27 Noi 2006, 23:26

Am primit mp.-ul tau .Multumesc mult!Esti o draguta!!!!!!!!!!!!
catadeli35
 
Mesaje: 161
Membru din: 25 Oct 2005, 20:29

Mesajde lenu » 28 Noi 2006, 20:24

AM REUŞIT SĂ TREC CU BRIO PESTE INSPECŢIA DE ASTĂZI. Mulţumesc încă o dată celor care m-au ajutat dezinteresat! Nu-mi pare rău că am pus tema cu ţara, mai exact "Noi suntem români". Am rămas surprinsă să constat câte pot să acumuleze copiii într-un timp aşa de scurt. Bineînteles că am avut sprijinul părinţilor pe care i-am rugat printr-un anunţ să-mi pună la dispoziţie materiale de care dispun şi să poarte o discuţie cu copiii despre acest subiect. Am descoperit că, chiar dacă nu le-au avut la dispoziţie, au mers în librărie şi le-au cumpărat. Aşa procedez încă de la începutul anului şi părinţii s-au implicat de fiecare dată.Poate pentru că sunt copii de grupă mijlocie dar noi în grădiniţă.
Cât despre mapa educatoarei să ştiţi că a fost lăudată peste tot, dată ca exemplu. Aceasta conţine un dosar în care am pus proiecte didactice, în altul am pus proiecte tematice desfăşurate anul acesta, altul care conţine materialele studiate anul acesta, adică studiul individual, alt dosar conţine portofoliul copiilor- fiecare copil are o folie cu fişa de evaluare care trebuie completată la sfârşitul fiecărui semestru ( aceasta ne-a fost pusă la dispoziţie de ISJ), CHESTIONARUL DAT PĂRINŢILOR LA ÎNCEPUTUL ANULUI, cu titlul "Ce ştiu despre copilul meu", apoi fişele de evaluare iniţială şi sumativă, cu rezultate şi măsuri ameliorative. Şi, în sfârşit un alt dosar cu opţionalele, procese verbale de la şedinţa cu părinţii, documente puse la dispoziţie de comisia metodică.
Cred că v-am plictisit, dar vă eram datoare cu un răspuns! Dacă aveţi nelămuriri vă stau la dispoziţie!
Vă pup!
lenu
 
Mesaje: 44
Membru din: 09 Noi 2006, 10:56

Mesajde calliope » 02 Dec 2006, 20:15

Felicitari,lenu!!! Nici nu ma asteptam sa ai un esec dupa mapa imensa de care mi-ai spus.Ma bucur ca ai iesit bine la inspectie si ca copii s-au descurcat extraordinar...este meritul tau 100% sa stii.Oricum eu cred ca nu as reusi sa am o mapa ca a ta....te admir sincer si te felicit inca o data.Sau am o astfel de mapa si nu mi-am ordonat-o asa ca tine....nu stiu....mie nu imi place sa fac "scriptele" recunosc(mi-e "lene"sa fac si un proiect :lol: )dar de voie de nevoie le fac...asta e...Ma bucur sincer pt. tine si daca vrei sa ne mai dai amanunte....nu refuzam nimic :D :D :D
Numai bine!
calliope
 
Mesaje: 52
Membru din: 18 Oct 2006, 08:43

proiect educational

Mesajde catadeli35 » 02 Dec 2006, 23:46

Felicitari!Ma bucur pentru tine.
catadeli35
 
Mesaje: 161
Membru din: 25 Oct 2005, 20:29


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] şi 0 vizitatori