colinde

COLINDE

Mesajde dbv » 26 Noi 2006, 19:50

Intra pe www.clopotel.ro,la pag.2,gasesti GRADINITA LITTLE FRENDS .Colindele,felicitarile etc,sunt in limba romana dar si engleza.Intra de pe Google si cauta gradinita.La sectiunea jocuri intra pe www.moscraciun.ro( sper ca acum ai sa gasesti).
dbv
 
Mesaje: 506
Membru din: 09 Oct 2006, 17:46

Mesajde mia1960 » 26 Noi 2006, 21:29

Salutare Calioppe, să nu-ţi fie rău, dar mapa educatoarei este întradevar foarte încarcata, poţi să pui în ea, tot ce-ai realizat într-un an de zile,proiecte didactice şi tematice, fişe de evaluare, şedinţele cu părinţii, ..
dosarul cu sponsorizări, scrisoarea metodică, .....etc.
Dacă ai LABORATORUL PREŞCOLAR -poţi vedea portofoliul educatoarei.
Cred că şi pe la voi se pune problema punctelor....., asta prevede un portofoliu încărcat nu ?
Nu cred că o să ne vedem curând, dar putem să ne scriem şi să schimbăm fel şi fel de idei,
Îţi doresc o seară plăcută şi pe curând. MIA
mia1960
 
Mesaje: 42
Membru din: 05 Oct 2006, 21:17

Mesajde calliope » 27 Noi 2006, 11:05

Buna,tuturor
Mia,stiu ca mapa noastra e foarte incarcata,dar vrei sa spui ca la ora asta tu ai in mapa tot ce a scris colega noastra?....poate spre sfarsitul anului scolar....nu stiu...eu nu am zis ca nu tin cont de cereri....dar mi se pare o exagerare din partea inspectoarelor sa ne incarce cu atata "maculatura"(unele din ele inutile,sa recunoastem),cand foarte bine ar putea sa contina esentialul:proiecte,planuri de lectii etc(nu le insir acum).Sunt sigura ca nici o colega(nici macar una)nu este foarte incantata sa realizeze o astfel de mapa.Eu una nu fac asa ceva....poate sa ma inspecteze si ministrul invatamantului...sa faca el asa ceva. :lol: Eu zic asa(si cred ca sunt in asentimentul majoritatii....sau nu? :?: )ca trebuie sa avem in "mapa"urmatoarele:dragoste pentru copii,vocatie,rabdare multa,incredere ca ceea ce facem este in interesul copiilor,sa fim pe aceeasi linie cu evolutia societatii,sa avem un parteneriat exceptional cu parintii si nu in ultimul rand daruire,multa daruire.Restul sa mai astepte.
Scuze daca am uitat ceva....dar prea ma irita subiectul "maculatura inutila"din meseria asta.
Concluzia.....mergem inainte si defilam cu ce avem....o conducere care lasa de dorit...poate se va schimba ceva dupa 2007...dar putin probabil sa prinda generatia noastra ceva....
Va urez o saptamana cat mai linistita!
calliope
 
Mesaje: 52
Membru din: 18 Oct 2006, 08:43

Mesajde mia1960 » 27 Noi 2006, 19:38

Salut Calliope, întradevăr ai dreptate, sunt de acord cu tine în ceea ce priveşte -citez-dragoste pentru copii, vocatie,rabdare multa,incredere ca ceea ce facem este in interesul copiilor,sa fim pe aceeasi linie cu evolutia societatii,sa avem un parteneriat exceptional cu parintii si nu in ultimul rand daruire,multa daruire- dar vorba aceea- vorba zboară, scrisul rămâne, eu îti spun sincer că pentru depunerea dosarului pentru gradaţia de merit am avut maculatură prin care am dovedit ceea ce am realizat în patru ani de activitate, (am obţinut-o, ) asta e deocamdată, ce va mai fi vom vedea. dar sunt optimistă şi merg înainte.
Dacă vrei să afli ce proiecte tematice am desfăşurat la grupa pregătitoare intră la utilizatori activi mia1960- şi îţi faci o -imagine virtuală - urmează să mai trimit alte materiale, şi eu apreciez munca colegelor mai tinere.
Sănatate şi o săptămâna bună.
MIA
mia1960
 
Mesaje: 42
Membru din: 05 Oct 2006, 21:17

Mesajde calliope » 28 Noi 2006, 20:13

BUNA,
Multumesc mult Mia,interesante evaluari,si restul...Cred ca ai dreptate in ceea ce spui,dar daca e corect nu mi-ai raspuns,adica daca e corect ceea ce ne cer sa avem.In fine,daca nu s-a mai revoltat nimeni :( inseamna ca sunt printre putinele ca gandesc asa.Mai vorbim....
Numai bine!
calliope
 
Mesaje: 52
Membru din: 18 Oct 2006, 08:43

Mesajde elenadumitrachi » 28 Noi 2006, 22:32

Stimate colege,
Nu uitati, acest topic se numeste "colinde". Nu deviati de la subiect.
O seara buna!
elenadumitrachi
 
Mesaje: 1582
Membru din: 19 Apr 2006, 15:16
Localitate: Galati

colinde

Mesajde dbv » 30 Noi 2006, 22:03

o adresa utila unde gasiti negativele(dar si textul) la foarte multe cantece:http:www.karaoke.3x.ro/Cantece.htm
dbv
 
Mesaje: 506
Membru din: 09 Oct 2006, 17:46

Anterior

Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori