IARASI PENTRU PARTICIPANTII LA CONGRESUL INVATATORESC

IARASI PENTRU PARTICIPANTII LA CONGRESUL INVATATORESC

Mesajde vioreldolha » 08 Noi 2006, 20:22

SURPRIZE PLACUTE DE ORDIN FINANCIAR LA SFARSIT DE CONGRES INVATATORESC
Cei care au venit din tara la Congresul National al Invatatorilor stiau ca isi vor suporta cheltuielile cu cazarea si masa, fiecare ce a ales (hotel, internat etc). Am promis ca vom incerca sa gasim fonduri pentru a acoperi mare parte din aceste costuri dar ca nu suntem siguri. Ba chiar am pretins un avans de 20 lei (taxa de seriozitate). Voiam sa fim cat mai siguri ca cei care s-au inscris prin e-mail vor si veni cu adevarat. Aceasta infima suma am anuntat ca o vom restitui in cazul ca gasim resurse financiare sau ca daca nu vom gasi finantare se va mai plati si diferenta de la 20 lei pana la cat se ridica cheltuielile cu fiecare pentru 2 zile cazare –masa. Nu am prevazut nici o taxa de participare.
Prin eforturile invatatorilor aradeni (chiar si ale multora care nu au avut loc in sala) si ale prietenilor invatatorilor aradeni din mediul academic, sindical, al administratiei locale, prin contributii ale unor simplii (oare?!) aradeni, am reusit ca sa acoperim mare parte din aceste costuri.
Astfel pentru cazarea si masa la internat pentru 2 zile nu a mai trebuit dat nimic pe langa cei 20 lei. Celor care nu ne-au cerut sa le asiguram cazare si masa (fiind gazduiti probabil la rude din Arad) le-am restituit cei 20 lei trimisi ca si ,,taxa de seriozitate,,.
La final am reusit sa fim in stare sa acoperim si cheltuielile de cazare ale celor care au ales hotelul. Din pacate unii dintre cei care au fost cazati la hotel s-au grabit sa achite ei. Am descoperit destul de tarziu acest lucru. Ii rugam pe cei care sunt in aceasta situatie sa ne trimita prin e-mail la didactic@rdslink.ro adresa lor de domiciliu pentru a le trimite prin posta mare parte din banii platiti de ei pentru cazarea la hotel. Credem ca va fi o surpriza placuta sa primeasca o suma nu uriasa, dar pe care nu se asteptau sa o primeasca.
Chiar vrem sa isi aduca aminte de Arad ca de o gazda care s-a straduit sa fie buna.
PS
In zilele urmatoare vom face publice hotararile Congresului si in special rezolutia acestuia. Multumim colegilor care ne-au impartasit deja din bucuria pe care o traiesc cu ocazia demararii infiintarii de asociatii ale invatatorilor in judetele lor.
vioreldolha
 
Mesaje: 388
Membru din: 26 Noi 2005, 19:35

Mesajde gica_ionescu » 08 Noi 2006, 21:18

Va rugam sa ne spuneti inca o data despre conditiile juridice ale acestor asociatii!...


Multumim , noi cei care nu am ajuns din diverse motive la acest congres care ne reprezinta!...
Avatar utilizator
gica_ionescu
 
Mesaje: 1154
Membru din: 18 Iul 2004, 10:29

Congresul invatatorilor

Mesajde nada » 08 Noi 2006, 23:43

Felicitari domnule Viorel Dolha!
Felicitari Aradului si tuturor OAMENILOR care au facut posibila desfasurarea acestui congres.
ÃŽncă o dată dascalii au dat dovada ca sunt luptatori si ca nimic nu-i poate invinge.
Felicitări! Felicitări! Felicitari
Avatar utilizator
nada
 
Mesaje: 317
Membru din: 22 Ian 2006, 22:28
Localitate: Piscu - Galati

Mesajde mariamartie » 20 Noi 2006, 22:28

D-le Dolha,
Va felicit inca o data pe d-voastra si pe colegii din Asociatie ca ati reusit sa realizati o asemenea manifestare. Totul a fost minunat si ati fost gazde perfecte.Sa speram ca vor mai fi astfel de manifestari care sa reuneasca atatia dascali pasionati din tara si strainatate. Sunteti un exemplu, pentru toti dascalii, ca ati reusit prin intermediul Asociatiei sa transformati un vis frumos in realitate.Mult succes in continuare!
mariamartie
 
Mesaje: 63
Membru din: 11 Noi 2006, 09:21


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

cron