catre carmenica in mod deosebit

catre carmenica in mod deosebit

Mesajde ovidiucich » 07 Noi 2006, 16:47

As dori ceva idei pentru o felicitare de Craciun sau de iarna , dar numai in alb -negru.Am inspectia de grad I si la Ed.Plastica exact la nonculori suntem.
Am eu in cap ceva cu cerneala neagra si copiii cu picul sa deseneze diverse forme-brazi, saniuta, Mos Craciun, etc, eventual niste culoare -pix gel - argintiu, dar vreau si alte idei.
Stiu ca esti neintrecuta la ed.plastica !
Multumesc anticipat!
Madalina din Constanta
ovidiucich@yahoo.com
ovidiucich
 
Mesaje: 8
Membru din: 03 Ian 2005, 22:53

Mesajde invatator » 07 Noi 2006, 22:05

nu sunt carmenica.
poti lucra spatii in griuri obtinute din nonculori
1. peisaj de iarna: totul gri, pe deasupra suprapui tente de alb- zapada, tente de plumburiu, norii, casele din barne-linii negre, trasate cu penson subtire sub un palc de brazi conturati in linii subtiri negre si "incarcati" de zapada alba, acoperisurile caselor pete albe din belsug, schitate cosurile de fum si fumul, neaparat, cu un firicel gri!
2. peisaj de iarna- totul gri, copaci schitati cu penson subtire- negri, apoi fulgi mari-mari, cu alb
3. peisaj de iarna- un spatiu pe toata lungimea foii de bloc, jos, de 4 -5 degete latime in gri deschis un spatiu cevamai lat,alb- zapada- si apoi pana sus gri f inchis; peste fulgi mici, albi, pe toata foaia.sunt, de fapt, 3 spatii lungi, care simbolizeaza pamantul, zapada, cerul-spatiul.
daca te hotarasti asa, poti lucra pe 3 ateliere. toate vor arata superb la sf, am realizat si eu si copiilor le-a iesit f bine, ba mai bine ca multora dintre noi! daca mai doresti, sunt aici mereu! Elena, mai vechea ta cunostinta,...si nu sunt carmenica, dar si eu pot ajuta
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori