MATERIALE GRAD II-LB.ENGL.

MATERIALE GRAD II-LB.ENGL.

Mesajde happiness » 28 Oct 2006, 15:17

[/[color=blue]color]Daca exista cineva care a dat examenul de grad II de curand si vrea sa ne impartaseasca si noua subiecte,materiale folosite sau alte sfaturi utile,cred ca ar fi in ajutorul multora.M-ar interesa in special de unde ati gasit materiale pentru acoperirea temelor de literatura,ce bibliografie ati folosit.Astept raspuns cu mare interes.[color=blue][/color]
happiness
 
Mesaje: 74
Membru din: 26 Oct 2006, 20:29

Mesajde oana1964 » 29 Oct 2006, 10:08

am citit toata literatura ceruta, cu exceptia secolului XX din care nu am mai apucat sa citesc decat teatrul american (nu am mai avut timp, din pacate), am consultat cursurile de facultate si cateva enciclopedii pe la biblioteci, inclusiv cea a facultatii unde am invatat si unde am sustinul examenul de gr.II, dar cel mai de folos mi-a fost faptul ca citisem operele.

dintre enciclopedii, nu mai retin exact denumirea, dar este una in multe volume la editura Penguin. se gaseste la Universitatea Bucuresti, in str. Pitar Mos, la facultatea de Limbi straine. dar este doar pentru sala de lectura.
oana1964
 
Mesaje: 850
Membru din: 20 Feb 2005, 15:30
Localitate: Piatra Neamt

Re: MATERIALE GRAD II-LB.ENGL.

Mesajde anne_marie » 04 Noi 2006, 20:31

happiness scrie:[/[color=blue]color]Daca exista cineva care a dat examenul de grad II de curand si vrea sa ne impartaseasca si noua subiecte,materiale folosite sau alte sfaturi utile,cred ca ar fi in ajutorul multora.M-ar interesa in special de unde ati gasit materiale pentru acoperirea temelor de literatura,ce bibliografie ati folosit.Astept raspuns cu mare interes.[color=blue][/color]


daca citesti romanele ..........e mai usor

e drept ca unele sunt greu de gasit , dar........eu asha am facut , am citit , apoi am cautat in critica

si ceea ce mi-a folosit foarte tare: PATHAWAY TO ENGLISH pt liceu , lectiile 6 si 7 (5 si 6 la clasa a 12-a) trateaza temele de gradul 2
e vb de PERSPECTIVES ON ENGLISH
NEWS AND VIEWS
HORIZONS
anne_marie
 
Mesaje: 421
Membru din: 26 Noi 2005, 23:20
Localitate: Germania


Înapoi la Limbi moderne

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori