PENTRU CEI INSCRISI LA CONGRESUL INVATATORILOR

PENTRU CEI INSCRISI LA CONGRESUL INVATATORILOR

Mesajde vioreldolha » 19 Oct 2006, 18:22

PENTRU CEI INSCRISI LA CONGRESUL INVATATORILOR
Ii rugam pe cei care s-au inscris la Congresul Invatatorilor sa astepte pana luni cel tarziu amanunte de ordin administrativ: unde vor fi cazati, masa, persoana de contact si care le va sta la dispozitie pe toata durata sederii in Arad etc. Pe aceste teme ne-am bucura sa nu mai fim abordati fiindca avem mult mult de lucru.
Constransi de timp ne-am dori cate o luare de cuvant din fiecare judet, dar potrivit legilor democratiei nu vom opri de la cuvant vreun coleg in plus din acelasi judet daca are de facut o comunicare/propunere importanta pentru tara.
Tot pana luni vom deschide cate un topic pe forumul www.aiarad.ro pentru fiecare judet. Acolo va veti putea face publica prezenta la congres cu datele de contact necesare si sa asteptati sa si-o faca publica si alti colegi din judetul dumneavoastra pentru a calatori eventual impreuna.
Avem deja inscrisi colegi din absolut toate judetele/sectoarele si din inca 7 tari. Sunt foarte multi colegi invatatori inspectori pentru invatatmant primar, invatatori autori de manuale, programe, materiale didactice, metodisti, invatatori din cele mai galonate scoli, invatatori promotori ai unor alternative pedagogice, dar avem si invatatori la inceput de cariera, invatatori de la scoli de periferie, invatatori de la scoli din catune izolate. Cred ca vom fi chiar o adunare reprezentativa pentru breasla noastra. Mai ales sunt bucuros ca la Arad sunt prezenti toti cei care au dorit sa se implice benevol, sa investeasca energie, timp si chiar bani in mod voluntar, intr-un demers facut public si la vedere (pe site-urile edu.ro si didactic.ro) la care nu au fost constransi sa participe dar nici refuzati. Am cam reusit sa nu refuzam pe nimeni chiar daca speram sa ne limitam la vreo 300 doar din judete. Vor fi aproape 400 invatatori din tara fara cei din judetul gazda. Pe unii i-am acceptat si dupa termenul limita de inscriere fiindca au spus ca sunt gata sa-si suporte 100% cheltuielile prilejuite de sederea in Arad numai si numai pentru a participa la acest eveniment si pentru a-si aduce aportul la progresul scolii.
Aceste inalte asteptari ne obliga la mult.
Speram sa nu dezamagim.
viorel dolha
vioreldolha
 
Mesaje: 388
Membru din: 26 Noi 2005, 19:35

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 7 vizitatori

cron