CONGRESUL INVATATORILOR. REDISTRIBUIRE DE LOCURI

CONGRESUL INVATATORILOR. REDISTRIBUIRE DE LOCURI

Mesajde vioreldolha » 14 Oct 2006, 13:05

Stimate/Stimati Colege si Colegi,
La Congresul Invatatorilor de la Arad din 28-29 octombrie se mai pot inscrie prin mesaj trimis la didactic@rdslink.ro pana luni seara 16 oct. cate doua persoane din Vaslui, Tulcea, Covasna si Harghita, iar cate o persoana din Salaj, Dambovita, Vrancea, sector 1 si 6.
Vom fi la Arad 350 invatatori din tara (la care se adauga cei din judetul gazda), 50 invatatori de peste hotare si 50 invitati din strainatate si dintre oficialii administratiei centrale si locale, din mediul universitar, cultural si sindical.
Celor care deja v-ati inscris la Congresul Invatatorilor de la Arad din 28-29 octombrie v-am trimis un mesaj pe e-mailul folosit la inscriere daca va aflati in una din situatiile:
1.Ati fost pe lista de rezerve si acum am redistribuit locuri.
2.Ati confirmat venirea dar nu ati trimis tabelele (atasate) completate
3.Ati primit invitatia dar poate mesajul meu cu rugamintea de a completa tabelele nu a ajuns la Dumneavoastra.
4.Ati inscris mai multi colegi dar pentru unii din ei nu ati completat tabelele

Verificati-va e-mailul.
Tabelele trebuie trimise urgent (cel tarziu in seara de luni 16 oct.) la didactic@rdslink.ro pentru ca datele cu numele, loc de munca si contact le vrem duse miercuri la tipografie pentru a fi cuprinse in Buletinul Congresului.
Cei 20 lei sunt taxa de seriozitate care sa va faca mai greu sa va razganditi si sa lasati un loc liber in sala. Noi speram sa gasim finantare si ca totul sa fie gratis la Arad si va inapoiem banii. Pentru aceasta, la Arad sa aveti buletinul.
Nu putem rezerva locuri in sala congresului daca nu trimiteti aceste tabele. Cu atat mai mult nu stim ce sa rezervam la hotel sau internat sau cantina.
Va mai trimit/retrimit programul congresului.
Vineri la ISJ Arad in prezenta inspectorului scolar general judetean a avut loc sedinta consiliului consultativ al invatatorilor din jud Arad in care am discutat multe probleme privind pregatirea congresului. Avem sprijinul ISJ Arad, iar MEC si-a exprimat intentia de a sprijini si financiar congresul.
Cu acest mesaj inchei seria de mesaje privind inscrierile. Nu uitati totdeauna cand scrieti sa spuneti cine sunteti, judetul, loc de munca, telefon. De multe ori unii ne comunica date importante sau unii povestesc multe uitand sa spuna cine sunt. Unele date nu stim unde sa le inregistram.
Cu bine,
Viorel Dolha
tel 0744195155
0723259290
vioreldolha
 
Mesaje: 388
Membru din: 26 Noi 2005, 19:35

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori