DORESC PLANIFICARE LITERATURA PENTRU COPII...

DORESC PLANIFICARE LITERATURA PENTRU COPII...

Mesajde marian_dorin » 06 Oct 2006, 00:07

Dragi si stimati colegi ,

VA IMPLOR sa ma ajutati de urgenta , daca aveti planificarea ( orice ! ) pentru optionalul meu ce l-am ales pentru anul acesta scolar , si anume : LITERATURA PENTRU COPII.
Eu am cautat enorm de mult si nu am gasit pe nicaieri vreo planificare sau macar vreun model pentru acest optional...
Asa ca m-am vazut nevoit a apela la bunavointa voastra...

Cei care ar dori si putea sa ma ajute , i-as ruga in mod deosebit sa mi-o trimita pe adresa mea de email : marian_dorin@yahoo.com

DIN SUFLET SI ANTICIPAT VA MULTUMESC !!!

Al vostru coleg incepator ,
Marian Nistor din Sibiu
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde 1967 » 06 Oct 2006, 17:16

La ce clasa?
1967
 
Mesaje: 109
Membru din: 07 Mai 2005, 13:06

?

Mesajde sfetnicul » 06 Oct 2006, 18:04

Cu ce manual lucrezi?
* * *
Invatatorul trebuie sa fie sfetnicul Mariei Sale Elevul.
Avatar utilizator
sfetnicul
 
Mesaje: 480
Membru din: 12 Mar 2005, 18:25
Localitate: Bacau, Romania

Mesajde marian_dorin » 06 Oct 2006, 23:09

Da , aveti mare dreptate!!! ( "1967" si "sfetnicul" )

Din neglijenta , am omis sa va spun pentru ce clasa am nevoie de aceasta planificare si dupa ce carte , manual.

Asadar , eu am clasa a II-a si in mare , as folosi optionalul "Literatura pentru copii" dupa manualul editurii Aramis , dar mai mult imi place dupa cel al editurii ADAN.

Dar , vedeti voi ce faceti , si trimiteti-mi orice planificare cu litaratura pentru copii pentru a II-a !!!

Va multumesc din suflet pentru ajutorul vostru si oro de cate ori pot si eu sa va ajut , o voi face cu cea mai mare placere!!!

Al vostru coleg,
Marian
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde marian_dorin » 07 Oct 2006, 23:14

Chiar nimeni nu ma poate ajuta??

Va rog mult de tot , stimati colegi de pe didactic... caci nu vreau sa deznadajduiesc si sa imi pierd speranta... :cry:

Astept totusi , orice semn sau macar vreun "semnal" de la voi toti...


Al vostru coleg incepator,
care va admira mult,
Marian Nistor din Sibiu
:wink:
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde floricaplosca » 08 Oct 2006, 19:47

Pentru Marian

Daca te ajuta cu ceva,intra pe sectiunea CURRICULUM la pagina 29 unde vei gasi materialul PRIETENA MEA,CARTEA-programa optional,apoi la pagina 23 mai gasesti niste materiale Literatura pentru copii-optional.
Chiar daca nu sunt pentru clasa pe care o ai tu,macar poti sa te inspiri.Iti doresc succes!
floricaplosca
 
Mesaje: 64
Membru din: 16 Mai 2006, 19:13

Mesajde floricaplosca » 08 Oct 2006, 20:07

Pentru Marian

Revin si mai fac completarea ca gasesti materiale si la paginile 18 si 5 tot pe CURRICULUM.
Toate cele bune!
floricaplosca
 
Mesaje: 64
Membru din: 16 Mai 2006, 19:13

Mesajde live » 08 Oct 2006, 21:44

marian, îţi mulţumesc pentru comentariile făcute! acum am intrat pe forum(n-am mai fost de ceva timp). am văzut "strigătul" tău de disperare, am fost la planificarea propusă de mine şi am citit comentariile. mă bucur că ţi s-a părut bună şi, sper, folositoare pentru tine! dacă îmi amintesc bine, am postat pe undeva, tot la curriculum, şi proiectarea primei unităţi de învăţare. le voi posta şi pe celelalte, când voi ajunge la ele.
imagini pentru unele dintre poveşti găseşti pe All About Coloring(regret că nu ştiu cum să postez aici chiar linkul).
îţi mulţumesc atât de mult pentru că aveam mari îndoieli în legătură cu modul în care am gândit şi am redactat programa. n-am mai avut acest opţional. specific şi faptul că l-am gândit în aşa fel incât să se potrivească şi copiilor de clasa I )la şcoala unde sunt nu există clase paralele, iar opţionalul se face astfel: clasa I cu clasa a II-a, a III-a cu a IV-a).
gata! m-am oprit! :)
trăiesc, iar asta îmi ocupă toată viaţa...
Avatar utilizator
live
 
Mesaje: 218
Membru din: 08 Sep 2006, 13:25

Mesajde marian_dorin » 09 Oct 2006, 01:35

FLORICA,


MULTUMESC FOARTE MULT !!!

SA STII CA MA VOR AJUTA ENORM INDICATIILE TALE!!!

M-AI SCUTIT DE O PIERDERE MARE DE TIMP...


MULTUMEC FRUMOS , INCA O DATA!

SE ADEVERESTE VORBA CA "DASCALII LA NEVOIE SE AJUTA"... :P

Marian
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde floricaplosca » 09 Oct 2006, 07:21

Marian,

Ma bucur ca ti-am putut fi de ajutor.
S-auzim de bine!
floricaplosca
 
Mesaje: 64
Membru din: 16 Mai 2006, 19:13

Mesajde marian_dorin » 09 Oct 2006, 23:22

AM REZOLVAT , GATA !!!

TOT DIDACTICUL A FOST SALVAREA MEA!!!...


ASA CA NU IMI MAI RAMANE DECAT SA LE SI VA MULTUMESC TUTURORA CELOR CARE M-AU AJUTAT SI CARE AU SI INCERCAT... :lol:

VA MULTUMESC DIN SUFLET...

AL VOSTRU DRAG COLEG,

MARIAN
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori