CONGRESUL INVATATORILOR. NOI INFORMATII

CONGRESUL INVATATORILOR. NOI INFORMATII

Mesajde vioreldolha » 05 Oct 2006, 03:14

CONGRESUL INVATATORILOR. NOI INFORMATII
Avem deja 320 de invatatori din tara (fara jud Arad) si 30 din strainatate inscrisi la CONGRESUL NATIONAL AL INVATATORILOR/ INSTITUTORILOR DIN ROMANIA SI AL INVATATORILOR/ INSTITUTORILOR ROMANI DE PESTE HOTARE -ARAD 28-29 OCTOMBRIE 2006.
1.Mai facem inscrieri?
Am mai inscrie doar 1-2 colegi din fiecare dintre judetele din care inca nu sunt 5-6.
Iata aceste judete: Covasna, Vaslui, Tulcea, Sectoarele 1, 3, 4, Vrancea, Neamt, Dambovita, Gorj, Harghita, Iasi, Mehedinti. Inscriem doar prin mesaj trimis la didactic@rdslink.ro
Din celelalte judete am inchis in principiu listele. Cine se inscrie in continuare va fi pe o lista de rezerva in eventualitatea ca se retrage cineva din acel judet. Din aceste judete in care sunt multi sau foarte multi deja inscrisi mai facem inscrieri efective doar in mod exceptional, in cazuri in care cel care ar mai solicita acest lucru ar avea de adus un aport la congres cu totul si cu totul deosebit.
Comunicarea cu cei inscrisi va fi doar prin e-mail.
Cei care au inscris mai multi colegi de pe adresa lor sa nu uite sa le comunice si acestora de fiecare data fiindca eu nu am adresele lor.
Sambata toti cei care s-au inscris vor primi un mesaj prin e-mail prin care le vom cere sa ne dea unele date de identificare intr-o forma unitara. Aceste date despre fiecare participant le vrem introduse in Buletinul Congresului pe care vrem sa il tiparim in 600 exemplare cel putin.
Vor fi si alte detalii, precizari, incat totul sa fie clar. Va fi un tabel in care sa optati pentru ce servicii de cazare- masa optati, ora sosirii si plecarii. Ulterior va vom comunica persoana (si tel mobil al acesteia) care va va astepta la gara sau in alt loc daca veniti cu masina sau autocarul.
Mai tarziu poate va vom comunica adresele celor din judetul dumneavoastra care s-au inscris in nume personal si care doresc sa calatoreasca eventual impreuna. Unele judete ar iesi mult mai ieftin cu un autocar probabil.
Si mai tarziu va vom sta la dispozitie pentru probleme de fond ale congresului (propuneri, etc).
V-am ruga sa nu ne dati in avans aceste date decat in tabelul care il veti primi si exact in forma ceruta. Nu ne mai tineti din lucru felicitandu-ne fiindca ne obligati sa va raspundem si ne dor degetele deja de la tastatura.
Cand ne scrieti nu va semnati doar Vio (de exemplu). Totdeauna scrieti numele intreg si judetul/sectorul.
Imi cer scuze pentru predica tinuta. Tare am vrea sa iasa totul nemteste.
Nu peste multe zile aradenii vom pune palma streasina la ochi asteptand cu nerabdare sa va vedem sosind la noi din toate cele patru zari.
Speram sa fiti la fel de nerabdatori si mai ales incantati la finele evenimentului.
vioreldolha
 
Mesaje: 388
Membru din: 26 Noi 2005, 19:35

Mesajde mariro » 05 Oct 2006, 16:24

Va dorim, sau ne dorim mult succes in aceasta actiune de amploare!
Numai bine!
Mary

Peste aproximativ trei saptamani, asteptarea colegilor nostri aradeni- gazdele noastre, va lua sfarsit! :lol:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

CONTINUA INSCRIERILE

Mesajde vioreldolha » 06 Oct 2006, 07:37

Mai inscriem la CONGRESUL INVATATORILOR doar 1-2 colegi din judetele: Covasna, Vaslui, Tulcea, Sectoarele 1 si 4, Vrancea, Neamt, Dambovita, Gorj, Harghita, Iasi, Mehedinti, Buzau. Inscrierea se face prin e-mail la didactic@rdslink.ro
vioreldolha
 
Mesaje: 388
Membru din: 26 Noi 2005, 19:35


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori