Planificarea unitatilor de invatare

Planificarea unitatilor de invatare

Mesajde ivangabriela » 30 Sep 2006, 15:37

Am fost in concediul pentru cresterea copilului tocmai in timpul marilor schimbari in proiectarea didactica.Acum sunt complet derutata si astept inspectiile pentru gradul I.Am fost intotdeauna bine pusa la punct cu documentatia scolara,iar noul mod de proiectare mi se pare putin cam alambicat.Am gasit o mapa a invatatorului excelenta pentru clasa a III-a ,trimisa de mirela-barcan.Am reusit sa ma inspir din ea si am inteles ce anume am de facut.Acum am nevoie de planificarea unitatilor de invatare si as dori sa ma ajute cineva pentru ca sunt disperata.As vrea si sa pot lua legatura cu mirela-barcan sau sa posteze in portal si aceste proiectari ale unitatilor de invatare.Nu refuz ajutorul nimanui. :idea: Multumesc mirela-barcan si tuturor celor care ma puteti ajuta.URGENT!
ivangabriela
 
Mesaje: 196
Membru din: 28 Aug 2006, 20:33

Vreau sa te ajut!

Mesajde mihaela_pavel1971 » 01 Oct 2006, 18:48

Iti pot eu da planificarea toata-eu o fac la inceput de an,caci eu dau multe fise/teste,corectez si imi pregatesc lectiile,invat pentru facultate si nu as avea timp si de planificare in timpul anului scolar!Am si postat pe didactic marte parte din ea!
Cauta,vezi daca o gasesti si ti se potriveste cu manualele,iar pentru lamuriri~~~~~~mihaela_pavel1971@yahoo.com
mihaela_pavel1971
 
Mesaje: 68
Membru din: 04 Dec 2005, 13:44
Localitate: Adjud,Vrancea

Planificarea unitatilor de invatare

Mesajde lilianamusat » 02 Oct 2006, 15:50

Te pot ajuta si eu cu planificarea unitatilor de invatare. Daca imi dai adresa ta de e-mail. Si eu am clasa a III-a. Am manuale de la Editura Aramis si de la Editura Didactica si Pedagogica.
Avatar utilizator
lilianamusat
 
Mesaje: 161
Membru din: 15 Ian 2006, 21:06
Localitate: Giurgiu

MULTUMESC COLEGILOR

Mesajde ivangabriela » 03 Oct 2006, 00:34

Desi am trimis mesaje private colegilor care m-au ajutat,doresc sa multumesc si ceva "mai public" celor care mi-au sarit in ajutor cu atata amabilitate.Am invatat in cateva zile mai mult decat intr-un an intreg de munca.MULTUMESC!
ivangabriela
 
Mesaje: 196
Membru din: 28 Aug 2006, 20:33


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori