Ajutor,colegi brasoveni,si nu numai

Ajutor,colegi brasoveni,si nu numai

Mesajde ioana25 » 01 Oct 2006, 15:29

As avea nevoie de o planificare pentru optionalul "Explorarea textului literar pentru dezvoltarea gandirii critice" cu tot cu argument si detalieri.Am cumparat cu copiii caietul special "Explorarea textului literar..."pentru clasa a II-a si ma pregatesc de inspectie de grad.
Rog pe cei care ma pot ajuta sa posteze planificarea pe site sau sa o trimita la mail ivanovidiu2006@yahoo.com.
Va multumesc!
ioana25
 
Mesaje: 6
Membru din: 01 Oct 2006, 14:46

Mesajde livioara » 02 Oct 2006, 14:20

Ioana, si eu am avut acest optional anul trecut, chiar la clasa a II-a. Din pacate vad ca nu am pastrat in calculator planificarea. Insa, daca rasfoiesti caietul, la pagina XVII gasesti programa cursului, apoi continuturile. Sper sa te descurci.
livioara
 
Mesaje: 168
Membru din: 04 Ian 2006, 23:32
Localitate: Brasov

Mesajde ioana25 » 02 Oct 2006, 14:38

Multumesc ,Livioara,ca ai raspuns cererii mele.Dar habar nu am sa fac documentele acelea oficiale necesare aprobarii din partea inspectoratultui si asta ma incurca rau de tot pentru ca as vrea sa fac acest optional .Copiii mei au mare nevoie sa-si dezvolte imaginatia,sunt inchistati in tipare pentru ca nu citesc si nu fac nimic in plus in timpul liber,in afara de a asculta manele.
Poate ,totusi,ma ajuta cineva cu documentatia pentru inspectorat.
ioana25
 
Mesaje: 6
Membru din: 01 Oct 2006, 14:46


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori