clasa a XII-a sam lb engleza

clasa a XII-a sam lb engleza

Mesajde sublime » 20 Sep 2006, 09:32

Are cineva in incadrare clasa a XII-a ruta sam? Stiti ce manuale sunt aprobate?
multumesc
Avatar utilizator
sublime
 
Mesaje: 53
Membru din: 12 Sep 2006, 14:07

Mesajde nerida_trofin » 20 Sep 2006, 18:29

Hello!
Am ruta lunga in incadrare si a fost foarte greu sa aleg! Elevii care provin din ruta Sam sunt destul de slabi si manualul trebuie sa fie adecvat. De exemplu eu am ales manualul CLICK ON 3 Limba III de clasa X, care este aprobat de minister si se gaseste la Inspectorate cu pretul de 100 000 lei. Mi se pare convenabil pentru ei( si lor li s-a parut) avand in vedere ca in oferta celor de la Express Publishing el e 250 000. Dvs. decideti insa nu are rost sa lucram dupa un manual mai greoi daca elevii nu inteleg. Vor considera ca au dat banii degeaba! Dac elevii dvs. sunt mai buni puteti sa alegeti CLICK ON 4 X Limba II.
Succes!
nerida_trofin
 
Mesaje: 9
Membru din: 22 Ian 2006, 18:38

Mesajde sublime » 21 Sep 2006, 08:41

Multumesc pentru informatii.
Si elevii mei sint destul de slabi, dar ma gindesc cu groaza ca vor da bac peste 2 ani. Pur si simplu nu stiu cum sa fac sa-i aduc la nivelul corespunzator. Daca aleg un manual mai dificil, nu se vor descurca; daca aleg unul mai accesibil, vor avea satisfactia sa se descurce la ore, dar nu vor primi toata informatia necesara.... Nu stiu.......
Avatar utilizator
sublime
 
Mesaje: 53
Membru din: 12 Sep 2006, 14:07


Înapoi la Limbi moderne

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori