Bine v-am regasit in nou an scolar!!!

Bine v-am regasit in nou an scolar!!!

Mesajde marinelabr » 02 Sep 2005, 21:40

Dragi colegi

Vreau sa va urez un an nou scolar cu multe impliniri si bucurii!! Sunteti pregatiti sa reincepeti munca? Ati avut o vacanta placuta? Sper ca da si cu forte proaspete ne vom intalni iar pe forum.
Anul acesta mi-a venit si mie randul nu "sa ma indragostesc" vorba cantecului, ci sa incep un nou ciclu cu bobocii clasei I.
V-as ruga, pe cei care ati trecut peste acest moment anul trecut, sa ma ajutati si pe mine cu teste pentru prima perioada, aceea de cunoastere. Multumesc!
marinelabr
 
Mesaje: 70
Membru din: 17 Noi 2004, 01:19

Mesajde dana_t » 02 Sep 2005, 23:12

Buna!
Caut-o pe Carmenica, de la Suceava. (vezi la "Utilizatori activi" adresa ei) Anul trecut a avut niste caiete de evaluare initiala si pentru perioada preabecedara care mi-au fost de un mare folos!
Poate ai norocul sa citeasca pe forum si-ti raspunde chiar ea...
In legatura cu amenajarea clasei, a mai fost o discutie pe forum, ramane doar s.o cauti (acum un an).
Succes si numai bine!
Dana
Avatar utilizator
dana_t
 
Mesaje: 213
Membru din: 11 Dec 2003, 20:21
Localitate: Pitesti

Mesajde mariro » 03 Sep 2005, 13:52

Am folosit si eu caietele Carmenicai, mi-au fost de un real folos, chiar ieri le-am aratat unor colege care au anul acesta clasa I! Anul trecut pe vremea asta tocmai faceam comanda si le-am avut exact in primele doua-trei saptamani de scoala. Mi-au prins foarte bine! Daca vrei adresa ei ti-o pot trimite prin mail. Numai bine!
Mari
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde invatator » 03 Sep 2005, 17:08

Aceleasi bune urari de inceput de toamna si de nou an scolar!
Bine v-am regasit, am atatea sa va spun...in curand, Elena Carunta
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Mesajde maria_aftim » 03 Sep 2005, 18:51

A mai trecut o vara! Un an scolar cu multe realizari va urez! Multa sanatate si putere de munca!
maria_aftim
 
Mesaje: 11
Membru din: 14 Ian 2005, 23:43

Mesajde marinelabr » 03 Sep 2005, 19:18

Multumesc de rapunsurile prompte! Draga Mari (esti tiza mea) trimite-mi adresa Carmenicai! Te rog!
Elena scrie-mi te rog ! Astept sa vorbim pe mess! De abia astept sa contunuam ce am inceput! Bune ai revenit!!!
marinelabr
 
Mesaje: 70
Membru din: 17 Noi 2004, 01:19

Mesajde alena » 03 Sep 2005, 22:19

Am un mare chef de muncă. Deşi asta a fost prima vară in care nu am plecat în concediu decât 10 zile în locul celor peste 35 - 40 din ceilalţi ani (din cauza curăţeniei generale, bineînţeles), am un mare, mare chef de muncă şi m-am convins încă o dată, dacă mai era nevoie, şi i-am tocat la cap şi pe cei din jurul meu că nu-mi place absolut deloc meseria de casnică. O urăsc!
alena
 
Mesaje: 194
Membru din: 02 Ian 2005, 12:21
Localitate: Galati

Mesajde marikaj » 04 Sep 2005, 10:40

vă doresc numai succese în noul an şcolar.
Eu fizic sunt super-obosită (am avut toată vara şantier şi acasă şi la şcoală :( ) aşa că sunt dispusă de un efort intelectual. de abia aştept, iau clasa a V-a ca diriginte, pe majoritatea îi cunosc deja, va fi o clasă formată 80% din băieţi :wink: şi sunt isteţi şi năzdrăvani :D
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges

Mesajde educatoare » 04 Sep 2005, 13:07

:P Succes in noul an scolar,multe realizari si putere de munca,tuturor!
Ceea ce fac astazi mi-a fost dat sa fac,caci am venit pe lume cu o menire."
Avatar utilizator
educatoare
 
Mesaje: 194
Membru din: 14 Iun 2005, 16:46
Localitate: Bucuresti

Mesajde mariro » 04 Sep 2005, 14:00

Eu nu sunt obosita, m-am odihnit, dar sincer, as mai fi vrut vacanta! :lol: Pot chiar sa ies si la pensie daca e nevoie... :lol: :lol: :lol:

Marinela, verifica-ti mesajele private, ca ti-am trimis unul cu ceea ce mi-ai cerut! :P
Numai bine!
Mari
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde marinelabr » 04 Sep 2005, 23:21

Mari, nu am primit nimic pana acum! Scrie-mi te rog pe marinela_partene@yahoo.fr. Multumesc anticipat!
marinelabr
 
Mesaje: 70
Membru din: 17 Noi 2004, 01:19

Mesajde ramia » 04 Sep 2006, 22:48

Toamna se numara bobocii,
Toamna se termina vacanta,
Toamna adie un vant "de nou",
Toamna e in noi -pentru ca am adunat atat de multa bogatie sufleteasca si putere de munca incat suntem pregatiti sa le daruim celor mai dragi fiinte ce ne asteapta zambind.
Fiti buni,rabdatori si mai ales puternici!
ramia
 
Mesaje: 19
Membru din: 19 Ian 2006, 19:11

Mesajde virginia_garjoi » 04 Sep 2006, 23:17

Succese si putere de munca in noul an scolar.
Sa speram ca vom avea un an mai bun decat cel care a trecut.
Avatar utilizator
virginia_garjoi
 
Mesaje: 374
Membru din: 22 Ian 2006, 21:00
Localitate: Brasov

Mesajde marian_dorin » 05 Sep 2006, 00:38

si pe mine ma intereseaza "caietele Carmenicai " ...
cum pot face rost de ele si cam cat ar costa??
poate sa imi spuna cineva , va rog???
astept raspunsul vostru pe forum , caci asa pot si altii sa citeasca raspunsul!...
Eu sunt la inceput de drum si vreau sa imi achizitionez tot ce trebuie din timp!...
Mii de multumiri anticipate!!!

PS : Din ce am citit pana acum , am observat ca respectivele caiete sunt foarte bune si de un real folos , tocmai de aceea nu mai cer si impresiile celor care deja le-au utilizat...
"Simt" ( si cunosc ) cand ceva este de calitate ... si cand chiar merita!... Ceea ce se pare ca este si aici cazul!!!
Al vostru,
Marian
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde mitzone » 05 Sep 2006, 17:50

Am inceput scoala!
Succes! Sa avem un an plin de satisfactii, copii buni, parinti interesati si de ce nu bani mai multi!
Si mie a incept sa-mi placa acasa Mari. O fi semn de batranete sau altceva?
mitzone
 
Mesaje: 519
Membru din: 26 Oct 2005, 16:14


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator