Pot avea continuitate sau nu?

Pot avea continuitate sau nu?

Mesajde pop_diana_anca » 17 Feb 2017, 01:53

Buna seara. Am o nelamurire pe care poate ma veti ajuta sa o deslusesc.
Anul acesta am fost angajata pe perioada determinata pe postul unei titulare.Titulara este in acest an detasata in intereul invatamantului la o gradinita cu alternativa Waldorf, facand in acelasi timp cursul pt. predare Waldorf.Aceasta nu doreste sa mai revina la postul ei, dar nici nu se poate transfera deocamdata, deoarece nu are inca atestatul.Eu as dori sa raman incontinuare pe post, dar acesta e blocat.Problema care ma macina sta in felul următor: perioada detasarilor este dupa cea a continuitatilor, asa ca mie unitatea nu imi poate acorda continuitate pe postul acesta care figureaza fiind ocupat pana la decizia detasarii.Exista vreo pocedura prin care poate sa mi se acorde continuitate automata in caz ca ea se va mai putea detasa inca un an, fara ca postul sa se mai scoata in sedinta publica si sa existe posibilitatea sa il ia altcineva?Precizez ca am nota peste 7 la scris la titularizarea din 2016 si definitivatul.Multumesc anticipat celor care cunosc date despre acest subiect!
pop_diana_anca
 
Mesaje: 1
Membru din: 18 Noi 2013, 17:33

Re: Pot avea continuitate sau nu?

Mesajde costi_52 » 17 Feb 2017, 21:46

Puteți beneficia de continuitate la suplinire în baza art. 60 din metodologie. Veți primi un acord de principiu, condiționat de eliberarea ulterioară a postului.
costi_52
 
Mesaje: 1511
Membru din: 09 Dec 2007, 17:27


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori