Concursurile scolare!!!!

Mesajde mirela-barcan » 12 Dec 2005, 19:16

In perioada 9-11 dec 2005 s-a desfasurat la Galati concursul INFOKIDS, destinat elevilor din clasele I-IV. Organizat impecabil de Scoala nr. 13 "Stefan cel Mare" din Galati (felicitari echipei scolii!!!), concursul a adunat la start aproximativ 400 de copii din oras (si nu numai...) la cele doua probe: 1. Paint; 2. Povestire ilustrata (Word+Paint).
Aflat deja la a III-a editie, concursul a fost o reusita si deja asteptam editia a IV-a (se pare ca va fi un concurs national).
In alta ordine de idei, ne pregatim si pentru concursul Echi-Gal, un concurs ce valorifica inteligente multiple. Daca la baza derularii concursului sta tot matematica, ea este in mod fericit imbinata cu literatura si arta plastica. In aprile-mai 2006 se va derula editia a II-a, dar pana atunci sigur vor aparea organizatorii cu stiri proaspete.
Avatar utilizator
mirela-barcan
 
Mesaje: 249
Membru din: 03 Ian 2005, 22:03

Mesajde gg » 12 Dec 2005, 19:45

Concursul a fost considerat, cred, de toata lumea o reusita, ca de altfel si celelalte editii.. asteptam si mai departe participarea si la urmatoarele editii!
Rog pe acesta cale pe Cezarina Hardulea, unul din organizatori, sa-mi trimita si mie -cand si daca are timp- un e-mail care sa contina lucrarile elevilor mei.. ele nu se regasesc in CD-ul liceului nostru..deci clasa a -IV -a -D, Gr.Sc. 'Gh.Asachi" (in masura in care se poate).
Multumesc!
O singură rugăciune am : Doamne, să nu mă laşi niciodată să fiu mulţumit cu mine însumi!!
Lucian Blaga
Avatar utilizator
gg
 
Mesaje: 123
Membru din: 24 Oct 2004, 12:34
Localitate: Galati

Re: Concursurile scolare!!!!

Mesajde mgeorgeta38 » 25 Ian 2017, 16:30

Dragi colegi,
Va cer ajutorul ! Stie cineva unde se poate gasi lista cu concursurile aprobate CAER pe anul 2017? Am cautat-o pe toate site-urile! Daca stie cineva sa ma ajute va rog deoarece avem un concurs si nu stim daca a fost inclus in CAER PE 2017.MULTUMESC!
mgeorgeta38
 
Mesaje: 21
Membru din: 03 Mai 2009, 14:18

Re: Concursurile scolare!!!!

Mesajde deliarp » 26 Ian 2017, 22:39

De obicei, se găsește pe edu.ro, dar nu prea apare mai devreme de luna februarie.
deliarp
 
Mesaje: 5
Membru din: 18 Mai 2008, 22:15

Anterior

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori