AUXILIAR CURRICULAR - ELECTRONICĂ ANALOGICĂ

AUXILIAR CURRICULAR - ELECTRONICĂ ANALOGICĂ

Mesajde cornelbn » 26 Aug 2015, 16:04

Buna ziua,
Am finalizat un auxiliar curricular pentru clasa a X a, profil tehnic, specializarea electronică-automatizări. Acest auxiliar este redactat în două volume:
1. COMPONENTE ELECTRONICE
2. CIRCUITE ELECTRONICE
Deocamdată am finalizat volumul 1.
Consider că înainte de a fi utilizat de către elevi și profesori, auxiliarul trebuie parcurs de mai mulți profesori care predau ore de curs și instruire practică în acest domeniu.
În acest sens rog cadrele didactice care predau lecții de teorie, laborator și instruire practică în domeniul electronică să intervină cu sugestii, completări, corectări la materialul prezentat.
Din punctul meu de vedere doar printr-o colaborare constructivă între un grup de profesori de o anumită specializare se pot realiza materiale didactice utile atât pentru profesori cât și pentru elevi.
După completările și corectările care vor venii din partea colegilor auxiliarul va fi publicat în format electronic (pdf) pentru a putea fi descărcat și listat GRATUIT de către cei care doresc să-l utilizeze.
Mulțumesc anticipat celor care se vor implica în această colaborare!
AUXILIARUL ESTE POSTAT LA ADRESA http://eprofu.ro/electronica/
cornelbn
 
Mesaje: 1
Membru din: 22 Feb 2005, 20:09

Înapoi la Discipline tehnice / tehnologii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori