inspectie RODIS

inspectie RODIS

Mesajde cristinaneamtu85 » 23 Mai 2007, 14:32

Am si eu o interbare..... Cum poate afecta caificativul SUFICIENT la o inspectie Rodis?
Se poate participa la concursul de titularizare tinand cont ca in documentele de completare a dosarului nu se cere calificativul?
cristinaneamtu85
 
Mesaje: 19
Membru din: 29 Mai 2005, 17:05

Mesajde pascariuionela » 23 Mai 2007, 20:15

Nu afecteaza in nici un fel deoarece calificativul de la RODIS este un calificativ ce caracterizeaza scoala si nu pe fiecare cadru didactic in parte. Si scoala mea a trecut printr-o inspectie RODIS anul trecut si a primit tot calificativul satisfacator. La nivel de invatamant primar am primit calificativul bine. Eu sunt inscrisa la gradul II si am avut anul trecut o preinspectie cu calificativul foarte bine iar anul acesta am avut celelalte doua inspectii la care am obtinut acelasi calificativ. Deasemenea calificativul de la RODIS nu afecteaza calificativele de la sfarsitul anului scolar asa ca nu-ti face nici o problema.
pascariuionela
 
Mesaje: 111
Membru din: 18 Mai 2007, 19:17

Mesajde yoda » 25 Mai 2007, 22:41

La RODIS-urile astea cu greu poti sa iei pe bune un BINE sau FB. :cry:
Nu se iau in considerare aceste calificative pentru ca nu toate cadrele didactice au trecut intr-un an printr-un RODIS. :wink:
Free your mind you must!
Avatar utilizator
yoda
 
Mesaje: 16
Membru din: 09 Sep 2006, 10:54

Re: inspectie RODIS

Mesajde educatoarebogata » 14 Dec 2014, 12:55

cristinaneamtu85 scrie:Am si eu o interbare..... Cum poate afecta caificativul SUFICIENT la o inspectie Rodis?
Se poate participa la concursul de titularizare tinand cont ca in documentele de completare a dosarului nu se cere calificativul?

Calificativul ACCEPTABIL cum se interpreteaza la o activitate de 37 ani?
educatoarebogata
 
Mesaje: 1
Membru din: 08 Mai 2012, 17:57


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori