Neacceptare material

Neacceptare material

Mesajde maria_cseh » 31 Oct 2014, 13:47

Cred că nu sunt singura care propune un material pe acest site și îi este refuzată din motive... ,,stupide”. Sunt dezamăgită și totodată uimită când găsesc materiale postate și care sunt acceptate din aceleași motive pt care mi-au fost refuzate ale mele. Ex: un material (fișă) mi-a fost refuzat pt că nu se încadra pe 2 pagini iar pe site am găsit o sumedenie de fișe care aveau o singură pagină ( nu mai spun că unele erau sub toată critica). Alt material mi-a fost de-asemenea refuzat pt că titlul materialului nu avea o descriere mai amănunțită iar azi mi s-a refuzat din nou un alt material pt că trebuia s-o încadrez la ,,Fotografii”. Materialul era despre ,,Platoul cu fructe” iar acest material nu aveam cum s-o încadrez acolo pt. că pe prima pagină am pus o imagine cu modelul pregătit de mine iar pe a doua pagină am postat șabloanele fructelor. Ca de fiecare dată, nu prea îmi este clar motivul neacceptării fiecărui materialului propus.
maria_cseh
 
Mesaje: 111
Membru din: 03 Sep 2008, 23:05

Re: Neacceptare material

Mesajde emil » 31 Oct 2014, 18:22

In portofoliul dvs. de pe didactic figureaza 3 lucrari neacceptate:
- o pagina web care nu are descrierea scolii
- o lucrare aflata la sectiunea "diverse" care contine doua fotografii si niste sabloane luate de pe internet, asezate dezordonat si fara explicatii
- o fisa de lucru care contine text greu de descifrat pentru ca ati ales un font greu lizibil
Daca va veti corecta lucrarile, le veti ordona, organiza, le puteti propune din nou si ele vor fi acceptate.

Va adresez rugamintea ca ori de cate ori aveti nemultumiri legate de acceptarea lucrarilor dvs. sa nu generalizati, sa nu va comparati cu altii.
Noi va tratam cu respect, cu deferenta, va rugam sa tineti cont de acest lucru.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Neacceptare material

Mesajde maria_cseh » 31 Oct 2014, 19:56

- O lucrare aflata la sectiunea "diverse" care contine doua fotografii si niste sabloane luate de pe internet, asezate dezordonat si fara explicatii - la ce vă referiți ,,dezordonat”? Explicații am dat la rubrica Descriere material iar șabloanele cu fructe, într-adevăr, am luat de pe internet și nu știam că este interzis acest lucru. De-asemenea, am postat la ,,diverse”, pt că nu mi s-a potrivit să public la Lecții, Teste, Fișe de lucru etc . Îndrăznesc cu această ocazie să vă sugerez să întocmiți o nouă categorie: material didactic
- o pagina web care nu are descrierea scolii- nu aveam intenția să-l public înainte de finalizare, credeam că se salvează și pe parcurs se poate face adăugiri
Îmi cer scuze dacă am jignit pe cineva, nu am avut intenția să generalizez sau să mă compar cu alții care într-adevăr au postat și postează în continuare materiale cu adevărat valoroase însă, susțin mai departe ideea că am găsit și materiale care nu s-au încadrat pe două pagini (așa cum mi s-a cerut mie).
Vă mulțumesc!
maria_cseh
 
Mesaje: 111
Membru din: 03 Sep 2008, 23:05


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori