FISA DE EVALUARE CES

Discutii legate de invatamant, dar care nu intra la celelalte categorii

FISA DE EVALUARE CES

Mesajde raluxa2004 » 08 Iul 2014, 11:56

Buna ziua!Am un copil cu ADHD trece acum in clasa a III-a.Parintii din clasa au facut o lista cu semnaturi sa il dea afara din clasa, conducerea cere prof de spijin.Am inteles ca trebuie sa obtin un certificat CES pentru acesta imi trebuie o fisa de evaluare de la scoala. Directoarea spune ca nu stie ce trebuie sa contina aceasta fisa.Trebuie sa mentionez ca a terminat clasa a II-A cu FB pe linie mai putin la purtare unde i-au trecut in carnet B pe sem II in catalog este tot FB..Multumesc.
raluxa2004
 
Mesaje: 2
Membru din: 16 Oct 2013, 09:06

Re: FISA DE EVALUARE CES

Mesajde crisan_sergiu » 15 Oct 2014, 20:39

Buna ziua
Trebuie sa va adresati unei comisiei de orientare scolara din cadrul Centrului Judetean de resurse in educatie (CJRAE) , sa intocmiti un dosar care se analizeaza si elevului i se da un profesor de sprijin. Profesorul (Psiholog) este repartizat din cadrul celui mai apropiat CSEI- Centru Scolar de Educatie Incluziva. Recomandarea mea este sa va adresati unui Psiholog sau Prof. de Psihodiagnoza din cadrul CSEI-ului care va poate indruma in completarea dosarului si va poate spune programul de lucru al comisiei.
Succes!
crisan_sergiu
 
Mesaje: 1
Membru din: 22 Sep 2012, 15:17


Înapoi la Cafenea

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori