proiect de activitate - activ. integrata

proiect de activitate - activ. integrata

Mesajde Stefyy16 » 12 Ian 2014, 21:09

As dori sa stiu ce parere aveti despre proiectul meu. Trebuie sa mai adaug/elimin ceva?:)
Si am si niste jetoane. Sunt bune? (in afara de faptul ca nu sunt colorate).
jetoane.docx
(403.53 KiB) Descărcat de 236 ori

proiect did.docx
(25.25 KiB) Descărcat de 256 ori
Stefyy16
 
Mesaje: 14
Membru din: 20 Mai 2012, 21:21

Re: proiect de activitate - activ. integrata

Mesajde vali_c » 15 Ian 2014, 00:45

N-am prea reuşit să citesc proiectul, felul cum e scris ( fără delimitarea cuvintelor, fără diacritice ) îngreunează mult. Oricum, atenţie: modelajul nu e activitate practică ci estetic -creativă, respectiv artistico-plastică. Apoi, nu ştiu ce căutau poveştile acolo. Iniţial am crezut că e vorba despre iarnă. Poate dacă precizai proiectul tematic sau tema săptămânală era mai clar.Odată ce este cunoaşterea mediului , se evaluază poveşti făcute la această categorie de activitate ( nu prea cred că ai făcut "Capra cu trei iezi" la cunoaşterera mediului).Ca să faci o activitate integrată, trebuie să aibă aceeaşi temă, de ex.:"Ursul păcălit de vulpe"- povestire şi pictură scenă din aceeaşi poveste.Făcând evaluare, nu are rost dirijarea învăţării, ci doar desfăşori jocul, asigurarea performanţei presupune itemi pe grupuri de nivel, albinuţele şi fluturaşii nu au legătură cu iarna.S-ar mai putea spune şi altele, poate e bine să te uiţi din nou pe programă, scrisori metodice, proiecte folosite la inspecţii......Succces!!
vali_c
 
Mesaje: 10
Membru din: 06 Dec 2010, 21:43


Re: proiect de activitate - activ. integrata

Mesajde katty_cy » 27 Ian 2014, 21:51

buna seara, am nevoie de un joc didactic la educarea limbajului, grupa mijlocie , pentru ziua mamei. Ma poate ajuta cineva cu o idee, va rog!
Multumesc!
katty_cy
 
Mesaje: 58
Membru din: 11 Feb 2009, 20:00


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori