ce inseamna TIMTIM-TIMY?

ce inseamna TIMTIM-TIMY?

Mesajde morar_adriana » 22 Sep 2011, 23:31

Buna seara! Am si eu o intrebare: unde pot afla informatii despre parteneriatul international TIMTIM-TIMY sau despre concursul TIMTIM-TIMY? Am vazut ca au aparut pachete educationale TIMTIM-TIMY si nu stiu despre ce este vorba, daca pana la urma este o alternativa educationala sau se poate merge in paralel si cu alte metode de invatare, daca se pot studia aceste pachete in particular, acasa, fara implicarea educatorului.
morar_adriana
 
Mesaje: 1
Membru din: 17 Ian 2008, 21:22

Re: ce inseamna TIMTIM-TIMY?

Mesajde SandraCDZ » 13 Noi 2011, 20:41

[moderator: linkul a fost sters din motiv ca se face publicitate]
"Toţi oamenii mari au fost mai întâi copii. Dar puţini dintre ei îşi mai aduc aminte" (Antoine de Saint-Exupery)
Avatar utilizator
SandraCDZ
 
Mesaje: 56
Membru din: 24 Iul 2011, 13:49

Re: ce inseamna TIMTIM-TIMY?

Mesajde ionela_laura » 05 Iun 2013, 18:18

TIMTIM-TIMY este un concurs international de activități integrate, pentru antepreșcolari și preșcolari. Anul acesta a avut loc cea de a doua ediție a acestui concurs. In fiecare an scolar se desfașoară două etape: una în luna decembrie, iar cealaltă în luna mai. De apreciat este faptul ca NU se percepe taxa de înscriere. Noi am participat la ambele ediții. Organizatorii au dat dovadă de seriozitate.
ionela_laura
 
Mesaje: 41
Membru din: 05 Mai 2009, 15:14


Înapoi la Programa scolara Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron