pagina scolii

pagina scolii

Mesajde ana_cinca » 26 Feb 2013, 22:09

Buna seara, tocmai am creat pagina scolii, dar cand vreau sa o vad intre institu'ii nu-mi apare. De ce aore?
ana_cinca
 
Mesaje: 5
Membru din: 28 Ian 2008, 18:41

Re: pagina scolii

Mesajde emil » 27 Feb 2013, 00:56

cinca scrie:Buna seara, tocmai am creat pagina scolii, dar cand vreau sa o vad intre institu'ii nu-mi apare. De ce aore?


Buna seara

Pentru ca nu ati apasat butonul "publicare". Dupa aceea ea va fi acceptata sau nu de catre un moderator. Aveti grija sa dati suficiente informatii.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: pagina scolii

Mesajde maria_oniga » 04 Mar 2013, 18:37

Am realizat pagina scolii si as avea cateva propuneri:
1. Sa oferiti posibilitatea atasarii fisierelor (sau arhivelor) la toate sectiunile. Ce relevanta are enumerarea unor nume de proiecte educationale fara a le putea vizualiza? Sau a orarelor pe cicluri/clase/oameni. Si nu numai.
2. La sectiunea "ORAR" am postat un singur orar la clasele V-VIII, apoi nu mi s-a mai permis, desi al doilea era tot in format A4, peisaj. In plus, orarul este extins pe orizontala, insa acoperit de alte elemente grafice ale paginii (reclama tabere scolare, eticheta cu administratorul paginii). Problema s-ar rezolva si aici prin postarea fisierelor (o posibilitate).
3. Unele fisiere fiind de dimensiuni mai mari, nu pot fi atasate (exemplu, o monografie). Ar fi bine daca s-ar permite si alte extensii (ex.pcr - format e-book) care implica dimensiuni mai mici.
Va multumesc!
maria_oniga
 
Mesaje: 152
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Re: pagina scolii

Mesajde emil » 04 Mar 2013, 21:25

maria_oniga scrie:Am realizat pagina scolii si as avea cateva propuneri:
1. Sa oferiti posibilitatea atasarii fisierelor (sau arhivelor) la toate sectiunile. Ce relevanta are enumerarea unor nume de proiecte educationale fara a le putea vizualiza? Sau a orarelor pe cicluri/clase/oameni. Si nu numai.
2. La sectiunea "ORAR" am postat un singur orar la clasele V-VIII, apoi nu mi s-a mai permis, desi al doilea era tot in format A4, peisaj. In plus, orarul este extins pe orizontala, insa acoperit de alte elemente grafice ale paginii (reclama tabere scolare, eticheta cu administratorul paginii). Problema s-ar rezolva si aici prin postarea fisierelor (o posibilitate).
3. Unele fisiere fiind de dimensiuni mai mari, nu pot fi atasate (exemplu, o monografie). Ar fi bine daca s-ar permite si alte extensii (ex.pcr - format e-book) care implica dimensiuni mai mici.
Va multumesc!

Va multumim pentru sugestii. Vom tine cont de ele si vom cauta sa aducem imbunatatiri cat se poate de repede.
Cu toata stima pentru contributia dvs. la didactic.ro!

Mult succes in tot ceea ce faceti frumos!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: pagina scolii

Mesajde ana_cinca » 21 Mar 2013, 09:54

Buna dimineata. A fost publicata pagina scolii, dar cand vreau sa o vizualizez la adresa: http//scoli.didactic.ro/scoala-gimnaziala-nicolae-tomovici-plopsor imi apare eroare sau pagina inexistenta. Trebuie sa intru pe pagina mea de pe didactic sa apas 1 de la publicate. Asa va fi mereu sau e doar temporar?
Cu respect,
Ana Cinca
ana_cinca
 
Mesaje: 5
Membru din: 28 Ian 2008, 18:41

Re: pagina scolii

Mesajde emil » 21 Mar 2013, 11:56

cinca scrie:Buna dimineata. A fost publicata pagina scolii, dar cand vreau sa o vizualizez la adresa: http//scoli.didactic.ro/scoala-gimnaziala-nicolae-tomovici-plopsor imi apare eroare sau pagina inexistenta. Trebuie sa intru pe pagina mea de pe didactic sa apas 1 de la publicate. Asa va fi mereu sau e doar temporar?
Cu respect,
Ana Cinca

Eu am incercat pagina scolii dvs. si am vazut ca totul este in regula:
http://scoli.didactic.ro/scoala-gimnazi ... ci-plopsor

SCOALA GIMNAZIALA ,, NICOLAE TOMOVICI - PLOPSOR"
Plopsoru, Gorj

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: pagina scolii

Mesajde cristinnapopa » 21 Mar 2013, 12:26

Buna ziua!
Am reusit si am creat site-ul scolii:
http://scoli.didactic.ro/scoala-gimnazi ... dambovitei

Am primit mesaj ca este publicat. Acum el se poate vedea daca incerc sa il caut pe google?

Va multumesc!
cristinnapopa
 
Mesaje: 2
Membru din: 29 Mai 2012, 12:21

Re: pagina scolii

Mesajde amurgoci » 21 Mar 2013, 13:31

De la ora 10,30 încerc să creez site-ul şcolii, însă deşi am introdus de două ori datele necesare şi am apasat publicare am ajuns de doua ori la un ecran alb "al morţii" de care nu am mai trecut deşi am aşteptat suficient, iar la relogare nu mi-a apărut nimic la site/material propus. Sunt probleme cumva cu serverul?
amurgoci
 
Mesaje: 1
Membru din: 04 Feb 2012, 12:07

Re: pagina scolii

Mesajde rofi3 » 21 Mar 2013, 15:43

Mai multe informatii gasiti in acest topic:
pagina-scolii-nu-se-deschide-t22795-15.html#p206203
Site-ul scolii imediat dupa ce a fost publicat puteti sa-l vedeti pe didactic.ro in Pagina mea , in Comunitate-> Paginile institutiilor, sau de pe prima pagina realizand cautarea dupa judet(zona visinie).
Cu Google nu puteti sa-l cautati decat dupa ceva timp , deoarece uneori dureaza cateva zile, o saptamana chiar si mai mult , pana ce noul continut al unui site este indexat.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16


Înapoi la Pagina scolii tale pe didactic.ro

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori