Didactic.ro are un statut nou

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde rofi3 » 16 Sep 2012, 14:58

Buna ziua,

Voi semnala echipei tehnice problema dvs . si voi reveni cu un raspuns .
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde rofi3 » 25 Sep 2012, 09:49

Problemele de logare le gasiti in subforum-ul Despre site la aceste link-uri :
viewtopic.php?f=23&t=22245&p=203039#p203039
viewtopic.php?f=23&t=22380
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde roxana11sep » 30 Sep 2012, 11:42

Oorganizare sectiunea limbi straine

As dori sa va sugerez sa impartiti sectiunea limbi straine in functie de limbile strine ce se studiaza in scoli, deoarece acum s-au strans deja foarte multe materiale, si celor interesati de o singura limba straina ne ia ff mult timp sa cautam materialele necesare. Am incercat sa selectez de ex Limba germana la cautare avansata, dar mi se comunica faptul ca nu exista niciun document de acest gen. Va multumesc
roxana11sep
 
Mesaje: 1
Membru din: 12 Mai 2012, 19:47

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde rofi3 » 30 Sep 2012, 12:13

Va multumim pentru sugestie . Va rog sa va uitati si in sectiunea Limbi materne pentru materiale la limba germana.
Este posibil sa fie foarte putine materiale la aceasta limba sau chiar deloc.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde emil » 30 Sep 2012, 19:56

roxana11sep scrie:Oorganizare sectiunea limbi straine

As dori sa va sugerez sa impartiti sectiunea limbi straine in functie de limbile strine ce se studiaza in scoli, deoarece acum s-au strans deja foarte multe materiale, si celor interesati de o singura limba straina ne ia ff mult timp sa cautam materialele necesare. Am incercat sa selectez de ex Limba germana la cautare avansata, dar mi se comunica faptul ca nu exista niciun document de acest gen. Va multumesc


La o cautare avansata "Limba germana" am gasit 10.322 materiale!!! Eu cred ca o cautare mai rafinata va va aduce in fata numai ceea ce va trebuie dvs. Ideea de a face o sectiune speciala nu e rea, dar cred ca si folosirea motorului de cautare al site care este foarte bun, va poate ajuta sa gasiti ceea ce va trebuie.
Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde tweety08 » 08 Oct 2012, 17:16

De cateva zile incerc sa intru pe didactic.ro, dar nu reusesc, desi sunt inscrisa. Nu accepta autentificarea. La fel li s-a intamplat si colegelor. Cunosc pasii pe care trebuie sa-i parcurg, dar...nimic. Ce se intampla oare?
Mi-am creat un nou cont si astept de 5 ore sa-mi trimita pe mail link-ul de confirmare.....Cred ca ar trebui sa renuntati la prostia asta cu logarea sau sa imbunatatiti sistemul.
tweety08
 
Mesaje: 1
Membru din: 07 Mai 2012, 18:10

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde maria_oniga » 08 Oct 2012, 18:42

Desi unii utilizarori au probleme mai importante (de ex.logarea), vin si eu cu 2 propuneri legate de site:
1. La top voturi, sa se renunte la acel "1.00 din". Nu i-am inteles nicicand "prezenta" acolo. Adica sa folositi pur si simplu "X voturi" in loc de "1.00 din x voturi".
2. Daca s-ar putea ,sa fie anuntati utilizatorii printr-un e-mail (sau altfel) atunci cand la materialele personale primesc un comentariu. Mi s-a intamplat sa citesc un comentariu mult dupa postarea lui, raspunsul meu fiind atunci deja "expirat". Si n-am multe materiale postate. Cei care au sute de materiale, e clar ca n-o sa afle nicicand anumite observatii legate de unele din ele. Cu atat mai mult cu cat nici contorizarea comentariilor nu este fidela. Concret, la un material am 14 comentarii, iar in dreptul numelui materialului e scris 1(unu) comentariu! Absolut intamplator am aflat ca unii utilizatori mi-au solicitat materialul prin e-mail intrucat pe cel postat nu l-au putut downloada sau deschide. Cam asta ar fi argumentul. Evident, daca tehnic este posibil si nu prea "costisitor".

Si, adaug, felicitari pentru imbunatatirile aduse in ultimul timp, inclusiv pentru sectiunea "multimedia".
maria_oniga
 
Mesaje: 152
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde analaur » 08 Oct 2012, 21:46

Nici eu nu pot sa descarc nimic. Mi se permite autentificarea insa numai pe site-ul Vitorii olimpici,iar pe didactic nimic nu pot sa fac. Mi se tot cere sa ma autentific, desi sunt autentificata.
analaur
 
Mesaje: 2
Membru din: 15 Noi 2010, 21:12

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde rofi3 » 08 Oct 2012, 22:54

Va rog sa ne trimiteti o captura cu aceea pagina care va cere sa va autentificati .
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde melina » 11 Noi 2012, 22:49

Am vazut ca pe acest forum sunt multe cadre didactice care lucreaza cu copii cu CES. Va rog mult sa- mi spuneti si mie ce acte trebuie sa intocmesc daca lucrez in inv primar normal si am in clasa un elev cu CES. Am inteles ca ar tebui trimis si la inspectorat ceva pentru semnat . Ce anume ?
melina
 
Mesaje: 3
Membru din: 19 Ian 2011, 08:43

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde rofi3 » 12 Noi 2012, 09:48

Mesajul dvs. este in topicul de la acest link:
viewtopic.php?f=19&t=22526&p=204273#p204273
Va rog sa nu mai postati mesajul in alt topic, daca nu ati primit un raspuns .
Va multumesc.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde distinctflow » 07 Dec 2012, 17:46

ciudata abordarea website-ului cu creare de cont pe intuitext... Credeam ca am fost trimis in alta parte ce nu are legatura cu website-ul.
distinctflow
 
Mesaje: 7
Membru din: 07 Dec 2012, 17:23

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde alinfcsb » 18 Feb 2013, 14:52

buna ziua.....am definitivatul in cateva saptamani la CLASA PREGATITOARE,,,prima inspectie.....exista cineva care m ar putea ajuta cu niste planificari complete dupa urmatorul orar:((((luni--dp..clr...mm,,,,marti--clr...mem...av...miercuri---mem...clr....optional.....educatie fizica.....joi--clr....mem....av....mm.....vineri--eps....mem....optional....educatie fizica.................cam asta e oraru meu.....daca m ar putea ajuta cineva.....alin29nyk@yahoo.com.....contra cost...multumesc
alinfcsb
 
Mesaje: 1
Membru din: 22 Mai 2012, 11:04

buna ziua! desi am completat corect adresa de mail nu mi se

Mesajde brindusoiu silvia » 05 Sep 2014, 11:37

emil scrie:Incepand din aceasta saptamana, Didactic.ro a introdus cerinta ca vizitatorii site-ului sa se logheze pentru a avea acces la zona de materiale (Teste, Lectii, Fise de lucru etc).
Astfel, la a treia descarcare va aparea mesajul: Pentru a putea descărca acest material, trebuie să te autentifici. Dacă nu ai încă un cont, te rugăm să îţi creezi unul.

Situatia 1. Autentificare (vezi poza Pasul_1)

Daca aveti deja cont pe didactic, completati cele doua campuri de la Autentificare: email si parola. Ca sa va fie mai usor data viitoare, bifati casuta Tine-ma minte(numai daca sunteti acasa, pe calculatorul personal!). Apoi apasati butonul verde Autentificare.

Gata! Acum puteti descarca oricate materiale, cu conditia sa verificati ca sunteti autentificat (in coltul din dreapta sus al paginii trebuie sa apara mesajul Bine ai venit, [nume utilizator]!

Situatia 2. Crearea unui cont nou
Pasul 1. Dati click pe butonul albastru Inregistrare, din poza Pasul_1.

Pasul 2. Completati formularul de inregistrare, cu informatiile solicitate. Acestea sunt: adresa de email, nume utilizator (care va aparea pe site cand comentati sau publicati materiale), parola, verificare parola, prenume, nume, sex, data nasterii, Tara/Localitate, Calitate (cadru didactic, parinte, elev) etc.

Bifati caseta Declar ca am citit si accept Termenii si conditiile de utilizare, apoi dati click pe butonul Inregistrare (Poza-2). Subliniem ca trebuie sa cititi cu atentie termenii si conditiile!

Pasul 3. Veti vedea pe ecran urmatorul mesaj:
Creare cont nou

Informaţiile necesare pentru activarea contului au fost trimise pe adresa [adresa de email din formularul de inregistrare].

Atenţie: Contul tău va fi valid doar după ce vei acţiona linkul de confirmare din emailul pe care l-ai primit.

Vă rugăm să vă verificaţi căsuţa de email şi să urmaţi intrucţiunile din mesajul pe care îl veţi primi. Mesajul are subiectul '[intuitext.ro] Activare cont' şi este posibil să ajungă în folderul Junk Mail sau Bulk al căsuţei poştale electronice.

Vă mulţumim şi vă urăm bun venit în comunitate!

Pasul 4. In casuta dvs de email, Mesajul cu subiectul [intuitext] Activare cont contine un link de activare.

Este necesar sa dati click pe linkul primit pentru a finaliza crearea contului.

Pasul 5. Dupa ce dati click pe linkul de activare, veti vedea o pagina cu mesajul:

Felicitări, contul dumneavoastră a fost activat.
Vă puteţi autentifica cu numele de utilizator şi parola alese la înregistrare.

Pasul 6. Intrati pe didactic.ro si dati click pe butonul Autentifica-te din coltul dreapta sus al paginii. Acolo veti putea introduce adresa de email si parola.
Pasul_1.JPG
Pasul_2.jpg
brindusoiu silvia
 
Mesaje: 2
Membru din: 12 Iul 2012, 17:36

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde brindusoiu silvia » 05 Sep 2014, 11:40

buna ziua! desi am completat corect adresa de email, nu reusesc sa ma loghez. Ce trebuie sa fac in continuare?
brindusoiu silvia
 
Mesaje: 2
Membru din: 12 Iul 2012, 17:36

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori