planificare sem II

planificare sem II

Mesajde sdalx79 » 04 Ian 2013, 21:30

cine ma poate ajuta cu planificarile pe sem II de la editura delta cart pt clasa pregatitoare?
eu le am doar pe cele anuale si le vreau pe cele detaliate pe unitati
cine ma poate ajuta, sa le trimita pe adresa de mail: simonamariusdumitru@yahoo.com
sdalx79
 
Mesaje: 5
Membru din: 28 Mai 2008, 17:24

Re: planificare sem II

Mesajde sportiv » 05 Ian 2013, 10:53

Ce ar însemna ,,planificarile pe sem II de la editura delta cart pt clasa pregatitoare”?Au aceștia o planificare ? Atunci, comandați-o!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: planificare sem II

Mesajde mihailaion » 06 Ian 2013, 11:55

vreau o planificare orientativa pe unitati de invatare
mihailaion
 
Mesaje: 1
Membru din: 17 Sep 2012, 18:57

Re: planificare sem II

Mesajde emil » 06 Ian 2013, 16:16

mihailaion scrie:vreau o planificare orientativa pe unitati de invatare


Credeti ca o astfel de adresare este normala pentru un educator? De asemenea, fara sa citez ceea ce este si mai sus, este normal sa nu respectati ortografia si sintaxa limbii romane? Ceea ce evedem aici este o forma de comunicare normala pentru un adult, o persoana care face educatie?
Daca doriti o planificare, aveti doua alternative:
1. Folositi functia de cautare a didactic.ro, care este foarte rafinata.
2. Faceti dvs. una si o postati pe didactic.ro, daca nu gasiti nicaieri.

Observatie: dupa cum stiu eu, planificarea nu se face dupa un anumit manual. Se are in vedere orientarea din curriculum national si in aceste conditii pot exista planificari valabile indiferent de manualul folosit. Manualul este doar un instrument pentru lucru....

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: planificare sem II

Mesajde sportiv » 06 Ian 2013, 16:30

vreau o planificare orientativa pe unitati de invatare

Nu e nicio problemă că vreți! :D Poate găsiți pe cineva care să strige pe site: SĂRIȚI,PUNEȚI LA DISPOZIȚIE!

Sfat: Căutați pe didactic.ro-găsiți tot ce vă trebuie!(Nu uitați să mulțumiți ,,postatorului”!) :oops:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

VREAU....

Mesajde dragos2009 » 06 Ian 2013, 23:16

Cred ca am intrat pe topicul ...dorintelor. Vazand ca toti VOR la modul imperativ, ma gandeam....
...pot sa spun si eu ce VREAU? :lol: :lol:
dragos2009
 
Mesaje: 56
Membru din: 24 Ian 2009, 13:54

Re: planificare sem II

Mesajde sdalx79 » 10 Ian 2013, 20:18

Ce ar însemna ,,planificarile pe sem II de la editura delta cart pt clasa pregatitoare”?Au aceștia o planificare ? Atunci, comandați-o!

Cred ca am fost inteleasa gresit. Daca urmariti site-ul didactic.ro, veti observa multe varianate de planificari la clasa pregatitoare care vizeaza diferite edituri. Pentru sem. I, am gasit asa cum imi trebuiau. Daca aveau o planificare cei de la editura, nu cred ca eram absurda sa postez un mesaj pe forum ci o comandam. Am crezut ca pot primi un raspuns si un ajutor de la "colegi" de breasla, dar m-am inselat. VA MULTUMESC!!!!!
sdalx79
 
Mesaje: 5
Membru din: 28 Mai 2008, 17:24

Re: planificare sem II

Mesajde sportiv » 11 Ian 2013, 20:57

Cred ca am fost inteleasa gresit. Daca urmariti site-ul didactic.ro, veti observa multe varianate de planificari la clasa pregatitoare care vizeaza diferite edituri. Pentru sem. I, am gasit asa cum imi trebuiau. Daca aveau o planificare cei de la editura, nu cred ca eram absurda sa postez un mesaj pe forum ci o comandam. Am crezut ca pot primi un raspuns si un ajutor de la "colegi" de breasla, dar m-am inselat. VA MULTUMESC!!!!!

N-am vrut să vă deranjez! La orice clasă sunt planificări diverse! ,,Cartea de căpătâi "a învăţământului este programa şcolară! Planificările,oricine le-ar face sunt orientative! Mai ales că editurile (destule -de altfel-) au ,,scos" doar materiale suport la această clasă!
Oricum, vă doresc succes!(Toţi avem nevoie la această clasă- şi nu numai- :oops: )
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: planificare sem II

Mesajde luminita_anghel » 13 Ian 2013, 22:53

mihailaion scrie:vreau o planificare orientativa pe unitati de invatare

Din cate stiu eu, la clasa pregatitoare vorbim despre unitati...tematice!
Avatar utilizator
luminita_anghel
 
Mesaje: 92
Membru din: 10 Feb 2007, 22:30

Re: planificare sem II

Mesajde sportiv » 14 Ian 2013, 22:40

Din cate stiu eu, la clasa pregatitoare vorbim despre unitati...tematice!

luminita_anghel

Mesaje: 89
Membru din: 10 Feb 2007, 20:30

Nu contează despre ce vorbim! Este o programă școlară care ,,dirijează” activitatea (bună ,ori rea)!
Sper că am fost bine înțeles!!
Tot ceea ce ,,scriem într-un caiet” trebuie să fie în spiritul programei școlare, cu respectarea conținuturilor, indiferent de ce suport material ne folosim!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori