Lectii deschise la nivelul comisiei metodice

Lectii deschise la nivelul comisiei metodice

Mesajde caras_v » 29 Sep 2012, 08:38

Buna ziua!
As dori sa stiu daca se mai tin lectii deschise la nivelul comisiei metodice, am inteles ca la nivelul comisiei noastre nu se vor mai tine.
Va multumesc!
caras_v
 
Mesaje: 49
Membru din: 23 Ian 2007, 23:25

Re: Lectii deschise la nivelul comisiei metodice

Mesajde churmuzache » 29 Sep 2012, 17:31

In judetul Bacau este deja postat graficul actiunilor metodice unde se specifica sa se sustina lectii demonstrative, chiar si tema.
churmuzache
 
Mesaje: 95
Membru din: 02 Aug 2008, 18:45

Re: Lectii deschise la nivelul comisiei metodice

Mesajde marianaari » 29 Sep 2012, 21:21

Să înţelegem că în zilele respective se suspendă cursurile?
marianaari
 
Mesaje: 30
Membru din: 22 Ian 2007, 22:00

Re: Lectii deschise la nivelul comisiei metodice

Mesajde miliar58 » 29 Sep 2012, 22:31

Nu! Comisiile metodice se desfășoară fără întreruperea cursurilor! Probabil se va ,,utiliza” metoda ,,După ora 11” :D Fiecare comisie metodică HOTĂRĂȘTE prin programul de activitate modalitatea de desfășurare ,inclusiv cu (sau fără lecție)
Așa este democratic, cel puțin! Nu scrie nicăieri (în nicio lege ,ori metodologie ) ca trebuie să fie activitatea cu lecție (MODEL?,DEMONSTRATIVĂ?,DESCHISĂ? :oops:) ori mai stiu eu de care o mai fi (motiv de bârfă,probabil-Nu mai sunt emoticoane,cineva le-a ,,confiscat”,așa că: succes la activitatea metodică!
Apropo: Cu cât se punctează (oricare ar fi nivelul fișei) și ce măsuri SE VOR LUA (că până acum....) pentru cei care lipsesc?
miliar58
 
Mesaje: 19
Membru din: 05 Dec 2008, 23:01


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator