Postarea materialelor noi

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Postarea materialelor noi

Mesajde laurentziu_roshu » 24 Aug 2012, 17:28

Am incercat de mai multe ori in ultima vreme sa propun pe site materiale noi. Dar la fiecare material (chiar daca are dimensiune mai mica decat 5Mb, si este din formatele acceptate, adica ppt sau pps cu format compatibil 2003) la incarcare apare mesajul : "Alegeţi un format acceptat: doc, docx, rtf, txt, odt, ods, odp, sxw, csv, xls, xlsx, pdf, ppt, pptx, pps, zip, rar, gif, jpg, bmp, png, tif, mp3, wav, wma, mp4, avi, wmv, mpg" . Postez pe site materiale de ani de zile, de obicei nu-mi apareau astfel de mesaje. Am micsorat si mai mult materialele, pana la 2Mb, dar apare acelasi raspuns !
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Re: Postarea materialelor noi

Mesajde emil » 24 Aug 2012, 21:05

laurentziu_roshu scrie:Am incercat de mai multe ori in ultima vreme sa propun pe site materiale noi. Dar la fiecare material (chiar daca are dimensiune mai mica decat 5Mb, si este din formatele acceptate, adica ppt sau pps cu format compatibil 2003) la incarcare apare mesajul : "Alegeţi un format acceptat: doc, docx, rtf, txt, odt, ods, odp, sxw, csv, xls, xlsx, pdf, ppt, pptx, pps, zip, rar, gif, jpg, bmp, png, tif, mp3, wav, wma, mp4, avi, wmv, mpg" . Postez pe site materiale de ani de zile, de obicei nu-mi apareau astfel de mesaje. Am micsorat si mai mult materialele, pana la 2Mb, dar apare acelasi raspuns !


Buna ziua,
Aveti dreptate, este o problema dar numai in Internet Explorer. Va rog sa incercati cu Mozilla, cu care am incercat eu, sau cu alt browser.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Postarea materialelor noi

Mesajde laurentziu_roshu » 24 Aug 2012, 21:39

Multumesc pentru raspunsul promt !
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Re: Postarea materialelor noi

Mesajde cristy_a » 30 Aug 2012, 09:12

emil scrie: Buna ziua,
Aveti dreptate, este o problema dar numai in Internet Explorer. Va rog sa incercati cu Mozilla, cu care am incercat eu, sau cu alt browser.

Succes!


Am incercat cu Mozilla, dar acelasi rezultat: la un pps compatibil 2003 (de 4 Mb) mi-a spus din nou "Alegeţi un format acceptat: doc, docx, rtf, txt, odt, ods, odp, sxw, csv, xls, xlsx, pdf, ppt, pptx, pps, zip, rar, gif, jpg, bmp, png, tif, mp3, wav, wma, mp4, avi, wmv, mpg" !
cristy_a
 
Mesaje: 12
Membru din: 25 Aug 2007, 17:05

Re: Postarea materialelor noi

Mesajde rofi3 » 30 Aug 2012, 10:32

Va rog sa faceti o captura de ecran cu tasta PRTSc si Ctrl+V intr-un fisier Paint sau Word . Salvati si o incarcati pe forum.
Va rog sa faceti aceasta captura ca sa o trimit echipei tehnice .
Va multumesc.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16


Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori