suma de 100 lei pt nasterea unui copil

Probleme legate de salarii, concedii, navete si orice alteceva legat de viata ca angajat bugetar

suma de 100 lei pt nasterea unui copil

Mesajde cab03 » 14 Noi 2011, 09:07

am nascut in augst 2010 ,mai pot beneficia de aceasta suma?
cab03
 
Mesaje: 36
Membru din: 13 Ian 2007, 16:33

Re: suma de 100 lei pt nasterea unui copil

Mesajde sce76 » 13 Feb 2012, 15:01

Nu stiu cine da acesti bani, dar prin CCMUNN , aveai dreptul la un salariu mediu brut pe unitate.Acesti bani se pot cere 3 ani de la nasterea copilului.Deci , poti sa ii ceri.Daca insa, scoala nu este de acord cu acordarea acestei sume, dreptul de a-i actiona in judecata , s-a prescris ,in 6 luni de la nasterea copilului.Vorbesc in cunostinta de cauza.Am nascut in octombrie 2010,am actionat in judecata, am castigat , au facut recurs, s- a respins, iar acum astept punerea in executare a sentintei judecatoresti, amiabil, altfel voi recurge la executare silita.Trist ca la conducerea scolilor se afla oameni care fac rau doar de dragul de a demond=stra ca pot, prin nerespectarea legilor.Eu am avut obligatia de mama de a lupta pentru drepturile puiului meu.Pentru mai multe detalii si acte , contacteaza-ma in privat.
sce76
 
Mesaje: 89
Membru din: 23 Sep 2009, 13:58


Înapoi la Sindicale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator