Lucrare -grad I

Lucrare -grad I

Mesajde mia_lora25 » 14 Ian 2012, 20:55

Ma poate ajuta cineva cu cateva materiale necesare intocmirii unei lucrari de gard I avand ca tema,,Jocul didactic ca modalitate de formare a deprinderilor de activitate intelectuala a prescolarului"?
Din pacate profesorul coordonator nu mi-a dat nicio bibliografie(nici macar o sugestie,ceva ).Mi-a spus sa ma descurc singura. Eu credeam ca un profesor coordonator trebuie sa te indrume? Poate am inteles eu gresit.
mia_lora25
 
Mesaje: 14
Membru din: 04 Oct 2011, 19:30

Re: Lucrare -grad I

Mesajde botezatu_mioara » 15 Ian 2012, 00:03

CCD din judetul dumneavostra detine cu siguranta materiale suficiente pentru documentare. Internetul este de asemenea o sursa de informare. Tema este frumoasa. Consultati profesorul coordonator.
botezatu_mioara
 
Mesaje: 42
Membru din: 14 Sep 2008, 10:44

Re: Lucrare -grad I

Mesajde sandydaria » 15 Ian 2012, 18:24

In caliate de educ. ce a trecut prin aceasta experienta, mi-as permite sa va sugerez sa va structurati lucrarea pe trei mari capitole, fiecare cu mai multe subcapitole. Primul capitol sa cuprinda gereralitati cu privire la specificul activitatilor cu prescolarii si particularitatile dezv. copilului in aceasta perioada, in al doilea capitol sa faceti analiza jocului didactic si sa prezentati mai multe jocuri ce contribuie la dezv. intelectuala a copilului si capitolul al treilea cu partea de cercetare. Aici va trebui sa va ganditi foarte bine, pentru ca e cel mai important din lucrare.... Mult succes!
sandydaria
 
Mesaje: 8
Membru din: 05 Oct 2007, 18:25

Re: Lucrare -grad I

Mesajde mia_lora25 » 15 Ian 2012, 20:09

Am reusit intre timp sa schitez si eu cele 2 capitole si ma bucur ca se aseamana ca si continut cu ceea ce mi-ati sugerat dvs(doar am formulat altfel),insa m-am impotmolit la ultimul capitol cel cu cercetarea.Acesta mi se pare cel mai dificil.In momentul de fata nu am nici o idee dar o sa ma mai documentez si poate reusesc.
Nu stiu de ce am avut impresia ca la gradul I va fi mai usor decat la celelalte.Acum imi dau seama ca nu e chiar asa.
Oricum va multumesc pt ajutor!
mia_lora25
 
Mesaje: 14
Membru din: 04 Oct 2011, 19:30


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron