PROMOVARE SITE SCOLAR PE PLATFORMA GOOGLE

PROMOVARE SITE SCOLAR PE PLATFORMA GOOGLE

Mesajde oanaletea2012 » 06 Noi 2011, 22:17

Desi sunt la inceput de drum,in acest domeniu destul de divers,realizarea unui site scolar pe o platforma google a fost pentru mine,o provocare!Ca profesor,in cadrul Colegiului Tehnic,,Letea''Bacau,realizarea lui a reprezentat o provocare dar si o placere!problema pe care o intampinam la el este promovarea pe motorul de cautare Google!Acest lucru nu se poate realiza decat prin linkuri!Efortul nostru a fost sustinut si cred ca a meritat,relizand un site care,spun eu merita promovat pe net!Prin urmare merita,sa fie vazut!!!!!!!!!!!!!Accesati linkul https://sites.google.com/site/ctiletea/ si veti avea o surpriza placuta!!!!!!!!!!!
oanaletea2012
 
Mesaje: 2
Membru din: 06 Noi 2011, 21:58

Re: PROMOVARE SITE SCOLAR PE PLATFORMA GOOGLE

Mesajde emil » 06 Noi 2011, 23:02

O initiativa buna, este bine ca va promovati unitatea scolara, inclusiv pe didactic.ro. Nu trebuie sa o faceti in exces, cu SPAM pe Forum.
V-am sters cateva mesaje care promovau obsesiv acelasi lucru. Cititi termenii si conditiile, regulamentul portalului. Si daca tot ne folositi portalul pentru promovare, ma intreb cum de nu v-ati gandit sa puneti un link la didactic.ro pe site la dvs...
Noi va recomandam si sa faceti un site folosind platforma didactic.ro


Mult succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: PROMOVARE SITE SCOLAR PE PLATFORMA GOOGLE

Mesajde oanaletea2012 » 07 Noi 2011, 21:57

emil scrie:O initiativa buna, este bine ca va promovati unitatea scolara, inclusiv pe didactic.ro. Nu trebuie sa o faceti in exces, cu SPAM pe Forum.
V-am sters cateva mesaje care promovau obsesiv acelasi lucru. Cititi termenii si conditiile, regulamentul portalului. Si daca tot ne folositi portalul pentru promovare, ma intreb cum de nu v-ati gandit sa puneti un link la didactic.ro pe site la dvs...
Noi va recomandam si sa faceti un site folosind platforma didactic.ro


Mult succes!

Buna seara!
Imi cer scuze inca odata,pentru greseala facuta!nu a fost intentionat!Voi incerca de acum sa va respect conditiile si ...nu in ultimul rand sfaturile!Site-ul scolii noastre a ajuns deja pe Google datorita colegilor nostri,drept pt.care le multumesc!Si voua,celor de la Didactic.ro care ne-ati inteles!Va urmaresc cu interes toate forumurile si ...tineti-o tot asa,ca e bine!Cu stima,Oana letea!Apropo,am pus pe situl nostru,linkul de rigoare!
oanaletea2012
 
Mesaje: 2
Membru din: 06 Noi 2011, 21:58


Înapoi la Proiecte didactice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator