Consfatuiri

Re: Consfatuiri

Mesajde SandraCDZ » 09 Oct 2011, 00:19

felix_79 scrie:Va rog sa-mi spuneti si mie despre ce caiet de observatii vorbiti? Noua nu ni s-a prezentat nici un model. Si daca aveti o recomnadare, o editura ceva, sa comand si eu! Multumesc!



Noua, in Cluj, ni s'a prezentat un caiet de observatii care ni s'a spus ca e obligatoriu sa fie completat. Nu stiu exact, cred ca e de la editura Diamant. Are coperti galbene si a costat 20RON. Luni cand ajung la gradinita pot sa ma uit si sa va dau detalii.
"Toţi oamenii mari au fost mai întâi copii. Dar puţini dintre ei îşi mai aduc aminte" (Antoine de Saint-Exupery)
Avatar utilizator
SandraCDZ
 
Mesaje: 56
Membru din: 24 Iul 2011, 13:49

Re: Consfatuiri

Mesajde felix_79 » 09 Oct 2011, 09:17

Sandracdz, multumesc frumos! Noua nici macar nu ni s-a prezentat!
felix_79
 
Mesaje: 28
Membru din: 18 Mar 2007, 15:21

Re: Consfatuiri

Mesajde dawid » 11 Oct 2011, 19:54

Draga felix_79, nu te grabi sa arunci cu banii. Nu sunt obligatorii aceste caiete tip. Fiecare educatoare este libera sa-si intocmeasca singura un caiet de obsevatii pentru observarea prescolarilor. Esti un caz fericit, daca in unitatea voastra nu va obligat nimeni sa cumparati aceste caiete. In mare parte a institutiilor scolare educatoarelor li s-au pus in brate aceste caiete de observatii, intocmite de diverse persoane - inspectori, directori, metodisti - .

In cazul in care incerci sa explici ca nu doresti aceste caiete, ti se dau raspunsuri neargumentate si apoi discutia se sfarseste prin amenintari.
dawid
 
Mesaje: 59
Membru din: 28 Iul 2010, 19:27

Anterior

Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori