clasa I- auxiliare , manuale

Re: clasa I- auxiliare , manuale

Mesajde nporumb » 03 Aug 2011, 13:02

Sunt momente in viata cand nu poti sa fii la inaltimea asteptarilor.
Asa ma simt eu acum, in fata tastaturii, in situatia de a nu gasi cuvinte potrivite pentru a va multumi de felul in care ati descris aici materialele noastre.
Suntem neinsemnati in fata editurilor consacrate, de aceea aprecierile colegilor sunt cel mai mare castig.
Deci, MULTUMIM!!
Norina Porumb
nporumb
 
Mesaje: 11
Membru din: 05 Apr 2005, 19:32

Re: clasa I- auxiliare , manuale

Mesajde sebeni » 22 Aug 2011, 23:58

Am folosit si eu la clasa caietele doamnei Porumb si tot ceea ce pot sa spun este ca sunt excelente! Sunt scrise de un dascal care lucreaza la clasa cu mintea dar mai ales cu sufletul. Auxiliarele mi-au fost de un real folos la munca la clasa si le recomand din tot sufletul atat colegilor tineri cat si celor cu experienta.
sebeni
 
Mesaje: 36
Membru din: 06 Mar 2006, 00:54

Re: clasa I- auxiliare , manuale

Mesajde lerus » 23 Aug 2011, 11:13

dupa cum am promis, postez cateva pagini din auxiliarele de la Ed, Hiperborea.
Fişiere ataşate
litera.jpg
lerus
 
Mesaje: 32
Membru din: 23 Mar 2009, 17:19

Re: clasa I- auxiliare , manuale

Mesajde lerus » 23 Aug 2011, 11:23

si pagina a doua
Fişiere ataşate
litera l.jpg
lerus
 
Mesaje: 32
Membru din: 23 Mar 2009, 17:19

Re: clasa I- auxiliare , manuale

Mesajde lerus » 23 Aug 2011, 11:31

Matematica, o prima pagina
Fişiere ataşate
nrr 6.jpg
lerus
 
Mesaje: 32
Membru din: 23 Mar 2009, 17:19

Re: clasa I- auxiliare , manuale

Mesajde lerus » 23 Aug 2011, 11:34

si pagina a doua de la lectia "Numarul si cifra 6"
Fişiere ataşate
II.jpg
lerus
 
Mesaje: 32
Membru din: 23 Mar 2009, 17:19

Re: clasa I- auxiliare , manuale

Mesajde emil » 23 Aug 2011, 14:54

Este cartea dvs.? Aveti acceptul autorului si al editurii sa faceti publice paginile scanate?
Stiti ca puteti fi data in judecata pentru incalcarea drepturilor de autor(copyright).
Va rog sa raspundeti, sa va asumati raspunderea. De asemenea, va atrag atentia ca in conformitate cu termenii si conditiile portalului didactic.ro nu aveti voie sa faceti publicitate!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: clasa I- auxiliare , manuale

Mesajde lerus » 24 Aug 2011, 22:54

D-le Emil, fara acceptul celor in drept nu as fi postat materialele respective.
In ceea ce priveste publictatea-departe de mine acest gand. Efectiv nu m-am gandit ca ar putea fi considerat asa. Imi cer scuze. Nu se va mai repeta.
lerus
 
Mesaje: 32
Membru din: 23 Mar 2009, 17:19

Re: clasa I- auxiliare , manuale

Mesajde emil » 25 Aug 2011, 00:26

lerus scrie:D-le Emil, fara acceptul celor in drept nu as fi postat materialele respective.
In ceea ce priveste publictatea-departe de mine acest gand. Efectiv nu m-am gandit ca ar putea fi considerat asa. Imi cer scuze. Nu se va mai repeta.

Daca spuneti ca aveti acordul editurii pentru ca ea este in drept sa fie consultata, atunci e OK, nu mai comentez...
Mai am insa un alt comentariu critic: Daca tot publicati, scanati cum trebuie si nu aduceti "mazgaleli", greu de citit si care fac si deservicii calitatii grafice a materialului.
Cat despre publicitate, va rog sa cititi termeni si conditii pe didactic.ro

Va doresc succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: clasa I- auxiliare , manuale

Mesajde ela67 » 25 Aug 2011, 09:50

emil scrie:
lerus scrie:D-le Emil, fara acceptul celor in drept nu as fi postat materialele respective.
In ceea ce priveste publictatea-departe de mine acest gand. Efectiv nu m-am gandit ca ar putea fi considerat asa. Imi cer scuze. Nu se va mai repeta.

Daca spuneti ca aveti acordul editurii pentru ca ea este in drept sa fie consultata, atunci e OK, nu mai comentez...
Mai am insa un alt comentariu critic: Daca tot publicati, scanati cum trebuie si nu aduceti "mazgaleli", greu de citit si care fac si deservicii calitatii grafice a materialului.
Cat despre publicitate, va rog sa cititi termeni si conditii pe didactic.ro

Va doresc succes!


Felicitari, domnule Emil!
Ati reintrat in inima mea.
Calitatea invatamantului este observabilă prin oamenii ei.
... spre un invatamant de inalta tinuta. E o cancelarie nationala.
Sa ramaneti la fel de consecvent!
Mult suucces colegilor in pregatirea auxiliarelor!
ela67
 
Mesaje: 3139
Membru din: 30 Oct 2008, 19:46

Re: clasa I- auxiliare , manuale

Mesajde dansi » 25 Aug 2011, 12:07

Din postarile anterioare am inteles ca paginile respective fac parte din caiete completate de niste copii acum doi ani.

Concediu placut, cu ceva racoare(cat a mai ramas) tuturor!

Un an scolar mai bun decat cel trecut!
dansi
 
Mesaje: 4
Membru din: 16 Aug 2009, 19:26

Re: clasa I- auxiliare , manuale

Mesajde flora » 15 Sep 2011, 12:34

Va propun acest auxiliar pentru ora de abilitati practice. E un caiet care contine 10 planse cartonate cu desene simple, special concepute pentru a fi cusute, apoi colorate. Link-ul este cu pretul neactualizat. Pretul de anul acesta este de 5 lei, cu reducere de 20% pentru comenzi mai mari de 30 de buc. si cu 10% pentru comenzi mai mari de 10 buc. Comenzile se pot face prin mesaj privat. Multumesc!

[link, sters pentru reclama ]
flora
 
Mesaje: 22
Membru din: 09 Ian 2006, 00:07

Re: clasa I- auxiliare , manuale

Mesajde artura » 02 Sep 2012, 13:49

Va rog sa-mi spuneti de unde as putea procura toate manualele ce pot fi folosite la clas I?(N-as vrea sa le cumpar)
artura
 
Mesaje: 22
Membru din: 20 Aug 2009, 11:25

Re: clasa I- auxiliare , manuale

Mesajde sportiv » 02 Sep 2012, 17:41

Ce înseamnă a ,,procura”? :oops: Manualele școlare pentru clasa I se distribuie gratuit (deocamdată în fiecare an școlar) ,deoarece sunt netransmisibile.Despre celelalte....auxiliare!!!!!Doar dacă dintre colegii noștri au și vă pot trimite! :lol:
Succes!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: clasa I- auxiliare , manuale

Mesajde ancush » 02 Sep 2012, 21:53

Recomand si eu auxiliarele de mai sus, utile, atractive, interesante, contin exercitii variate, respecta programa!!!
Le-am folosit si le voi mai folosi!
ancush
 
Mesaje: 18
Membru din: 17 Iun 2007, 19:13

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori