Citate din biblie pe tema educatiei

Citate din biblie pe tema educatiei

Mesajde miha3la90 » 23 Ian 2011, 02:20

va rog sa m-ajutati si pe mine cu niste citate din biblie referitoare la educatie...am tot cautat si nu gasesc...multumesc!
miha3la90
 
Mesaje: 24
Membru din: 17 Mai 2009, 22:32

Re: Citate din biblie pe tema educatiei

Mesajde emil » 25 Ian 2011, 00:51

miha3la90 scrie:va rog sa m-ajutati si pe mine cu niste citate din biblie referitoare la educatie...am tot cautat si nu gasesc...multumesc!


Cititi Invataturile lui Solomon si Eclesiastul. Dara pana atunci va rog sa va perfectionati scrisul respectand sintaxa limbii romane.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Citate din biblie pe tema educatiei

Mesajde miha3la90 » 25 Ian 2011, 20:28

daca dvs aveti timp sa scrieti cu majuscule la inceput de propozitie, nu-i problema mea.eu am pus o intrebare la care am asteptat un raspuns.trebuia sa va rezumati la asta si atat.
miha3la90
 
Mesaje: 24
Membru din: 17 Mai 2009, 22:32

Re: Citate din biblie pe tema educatiei

Mesajde emil » 25 Ian 2011, 20:42

miha3la90 scrie:daca dvs aveti timp sa scrieti cu majuscule la inceput de propozitie, nu-i problema mea.eu am pus o intrebare la care am asteptat un raspuns.trebuia sa va rezumati la asta si atat.


Si eu si dvs. si toti cei care ii educam pe altii, trebuie sa avem timpul dar mai ales competenta sa scriem cu majuscule. Daca nu vreti sa faceti acest lucru, va propun sa renuntati la acest Forum care este al educatorilor si nu al pustilor de cartier. Puteti incerca in alta parte unde nu exista reguli.
Daca va veti comporta civilizat, veti fi respectat si vi se va raspune la intrebari.

Va multumesc de intelegere
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Citate din biblie pe tema educatiei

Mesajde cdiasimi » 02 Aug 2011, 19:02

Buna ziua,
Abia acum am gasit acest subiect postat pe forum.
Miha, iti trimit un link de unde poti descarca "Citate cateheza" care se refera la diferite teme biblice.
http://www.religieortodoxa.ro/forum/ind ... sg1503#new

Cat despre citate despre educatie iti recomand maxime crestine rostite de "dascalii crestinatatii" Vasile cel Mare, Ioan Gura de Aur si Grigorie de Nazians.

Sa auzim numai de bine.
Avatar utilizator
cdiasimi
 
Mesaje: 59
Membru din: 01 Oct 2004, 17:58
Localitate: Oradea


Înapoi la Filosofie, Religie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori