lucrare grad didactic I

lucrare grad didactic I

Mesajde terranostra » 11 Ian 2011, 21:20

Va rog frumos, ma poate ajuta cineva cu carti, bibliografie pentru o lucrare grad I " Rolul si importanta modulului Gastronomie in predarea Educatiei tehnologice"? Va multumesc!
terranostra
 
Mesaje: 8
Membru din: 01 Feb 2008, 21:13

Re: lucrare grad didactic I

Mesajde vanda68 » 12 Ian 2011, 21:17

Va rog mult ,cine ma poate ajuta in legatura cu lucrarea de grad I, invatatori: ”Strategii didactice folosite pentru formarea deprinderilor de citire si scriere la clasa I” (continuturi,plan,bibliografie pentru colocviu).Va multumesc frumos!
vanda68
 
Mesaje: 2
Membru din: 12 Ian 2011, 21:07

Re: lucrare grad didactic I

Mesajde vanda68 » 26 Iul 2011, 19:22

Va rog frumos,cine ma poate ajuta in legatura cu lucrarea de grad I,invatatori: ”Strategii didactice folosite pentru formarea deprinderilor de citire si scriere la clasa I”.Daca a avut cineva o lucrare asemanatoare sa ma ajute cu materiale si mai ales pentru partea de cercetare.Va multumesc!
vanda68
 
Mesaje: 2
Membru din: 12 Ian 2011, 21:07

Re: lucrare grad didactic I

Mesajde ghiuri » 10 Ian 2015, 17:04

BUNA ZIUA daca cineva a avut la grad I o tema asemanatoare ,, PARTENERIAT GRADINITA-FAMILIE - modalitati de colaborare " as ruga sa ma ajute cu ceva sugestii am efectuat un plan dar nu sunt sigura pe mine si nu stiu ce ma asteapta la cologviu nu cunosc nici un profesor de la cuza iasi daca aveti idee si de un profesor va rog sa mi trimiteti un mesaj pe adres ghiury67@yahoo.com as dori sa mai comunic cu o colega imi place tema si lucrez de cativa ani buni cu parintii dar nu am auzit pe nimeni sa sustina o asfel de tema
ghiuri
 
Mesaje: 6
Membru din: 27 Ian 2009, 22:42

Re: lucrare grad didactic I

Mesajde yryna_e » 31 Ian 2015, 14:33

Am lucarea de grad cu titlul ,,Locuri imaginare in literatura pentru copii" ,la educatoare si am mare nevoie de ajutor. De doua saptamani stiu tema,dar nu am reusit sa lucrez deloc la ea.Pe 6 februarie am colocviul si nu stiu ce sa prezint . Ma poate ajuta cineva? Va rog mult! Multumesc!
yryna_e
 
Mesaje: 7
Membru din: 10 Aug 2010, 15:06

Re: lucrare grad didactic I

Mesajde ConstandacheM » 01 Feb 2015, 16:50

Nu poate nimeni sa va trimita partea de cercetare pentru lucrare. Dumneavoastra aplicati aceasta cercetare la clasa de elevi pe care o aveti si alta clasa paralela.
ConstandacheM
 
Mesaje: 12
Membru din: 30 Iun 2012, 11:45

Re: lucrare grad didactic I

Mesajde churmuzache » 01 Feb 2015, 17:19

Cred ca aveti nevoie de indrumare din partea profesorului coordonator. Nu va fie teama sa puneti intrebari ca de aceea este coordonator, sa va ajute, sa va dirijeze pasii in realizarea lucrarii. Daca cititi cu atentie titlul, acesta este inceputul. Definiti importanta literaturii pentru copii in activitatile din gradinita. Mai departe aveti nevoie neaparat de profesor care sa va ajute in realizarea cuprinsului lucrarii. Pas cu pas veti realiza cea mai frumoasa lucrare de grad! Nu este greu decat inceputul!
Mult succes!
churmuzache
 
Mesaje: 95
Membru din: 02 Aug 2008, 18:45

Re: lucrare grad didactic I

Mesajde churmuzache » 01 Feb 2015, 17:21

RASPUNSUL ANTERIOR ...pentru lucarea de grad cu titlul ,,Locuri imaginare in literatura pentru copii"!
churmuzache
 
Mesaje: 95
Membru din: 02 Aug 2008, 18:45


Înapoi la Grade didactice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator