Temă - cerc pedagogic

Temă - cerc pedagogic

Mesajde carmencreanga » 24 Mar 2011, 17:45

În curând vom avea cerc pedagogic cu tema: "Implicarea elevilor din ciclul primar în proiectele educaţionale - valoare adăugată calităţii învăţământului românesc".
Stimati colegi, dvs. ce idei aveţi?
Vă mulţumesc frumos pentru eventualele idei (în numele meu si al colegilor)!
"Un om adevarat face binele fara a se gandi la urmari." (G. Calinescu)
Avatar utilizator
carmencreanga
 
Mesaje: 8598
Membru din: 01 Apr 2009, 17:05

Re: Temă - cerc pedagogic

Mesajde nela_acatrinei » 25 Mar 2011, 17:04

Astăzi am participat la Cercul pedagogic al învăţătorilor de care aparţine şcoala mea. Activităţile au fost susţinute de colegii de la Liceul Vasile Alecsandri din Iaşi. Tema: ,,Proiectele educaţionale - modalităţi de transformare a şcolii într-un laborator de viaţă." Totul a fost la înălţime!
Trimite adresa de e-mail, am pliantul activităţii şi ...impresii (poate vă ajută).
nela_acatrinei
 
Mesaje: 18
Membru din: 23 Sep 2010, 20:22

Re: Temă - cerc pedagogic

Mesajde carmencreanga » 25 Mar 2011, 17:17

Multumesc, stimata d-na!
Felicitari colegilor ce au sustinut activitatile si dvs. pentru ca ati acordat atentie mesajului meu!
V-am trimis un mp cu datele mele de contact. Sigur vom folosi aceasta sursa de ispiratie oferita de dvs.!
"Un om adevarat face binele fara a se gandi la urmari." (G. Calinescu)
Avatar utilizator
carmencreanga
 
Mesaje: 8598
Membru din: 01 Apr 2009, 17:05

Re: Temă - cerc pedagogic

Mesajde sportiv » 25 Mar 2011, 21:11

carmen,
(Scuze pentru amicalul adresarii))
Nu mai am nici cea mai ,,proasta ” impresie despre cercurile pedagogice (asta ar insemna ca ar trebui sa le mai bag in seama)!
Care-i finalitatea unei activitati de acest gen? (care reuneste cel putin 50 de cadre didactice/clasa ,la primar?) Ne adunam intr-o sala de sport- de regula neîncălzita iarna,invitam un ,,politician”,ne vorbeste despre ce lege perfecta a invatamantului avem,si apoi se primesc ,,hartiile de participare”! Care-i ,,castigul” pentru invatamant?(Am uitat sa spun ca se mai face si ,,Cantarea Romaniei” :D
Parerea mea!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Temă - cerc pedagogic

Mesajde carmencreanga » 25 Mar 2011, 22:01

Sincer, ma bucur ca ati deschis topicul, conteaza pentru mine faptul ca ati vizualizat mesajul.
Va respect opinia, insa....ce bine ar fi daca nu ar exista atatea ierarhizari....si tot atatea sarcini.
"Un om adevarat face binele fara a se gandi la urmari." (G. Calinescu)
Avatar utilizator
carmencreanga
 
Mesaje: 8598
Membru din: 01 Apr 2009, 17:05

Re: Temă - cerc pedagogic

Mesajde carmencreanga » 31 Mai 2011, 22:21

carmencreanga scrie:În curând vom avea cerc pedagogic cu tema: "Implicarea elevilor din ciclul primar în proiectele educaţionale - valoare adăugată calităţii învăţământului românesc".
Stimati colegi, dvs. ce idei aveţi?
Vă mulţumesc frumos pentru eventualele idei (în numele meu si al colegilor)!



Am finalizat activitatea in urma cu doua saptamani. Totul a fost bine organizat si prezentat.
Multumesc colegilor pentru toate ideile!
Un sfarsit de an scolar cu multe bucurii!
"Un om adevarat face binele fara a se gandi la urmari." (G. Calinescu)
Avatar utilizator
carmencreanga
 
Mesaje: 8598
Membru din: 01 Apr 2009, 17:05


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori