Simpozion National "Micul cetatean European"

Mesajde marian_dorin » 25 Apr 2007, 23:37

Per general , mi se pare ca aveti un ton cam razbunator asupra acelora care intreaba ceva ce nu va convine ...

Sunt curios cine va participa la acest simpozion... :shock:

Va dati seama ca eu ... NU ! :)
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde teacher22 » 28 Apr 2007, 21:34

Aş vrea să ştiu dacă pentru a participa la acest simpozion trebuie trimis un referat (la asta vă referiţi când spuneţi "materiale personale"?) sau trebuie susţinut atunci (19 mai) sau participarea constă numai în trimiterea de lucrări ale elevilor. Ce se va întâmpla mai exact pe 19 mai?
Sper să nu vă deranjeze întrebările, dar nu am mai participat la nici un simpozion.
teacher22
 
Mesaje: 20
Membru din: 28 Apr 2007, 21:21

Mesajde marian_dorin » 29 Apr 2007, 00:50

DE CE nu ne mai dati nici o informatie cu privire la acest simpozion?? :(
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde teacher22 » 29 Apr 2007, 11:04

Dacă se poate aş dori să ştiu în ce constă participarea la acest simpozion. Nu am mai participat niciodată. Când spuneţi "materiale personale " vă referiţi la un referat despre tema simpozionului sau la altceva?. Referatul dacă îl trimitem prin poştă va trebui susţinut în data desfăşurării simpozionului? Lucrările elevilor trebuie să se înscrie în aceeaşi temă?
teacher22
 
Mesaje: 20
Membru din: 28 Apr 2007, 21:21

Mesajde imbuz06 » 02 Mai 2007, 13:58

Nu-mi place ce faceti: va certati? Uitati de dreptul la opinie? Cam tarziu am citit anuntul. Acest simpozion national a fost inscris in programul activitatilor MEC?
imbuz06
 
Mesaje: 39
Membru din: 14 Ian 2007, 22:49

Mesajde imbuz06 » 02 Mai 2007, 14:17

Concursul este inscris in programul MEC? Daca da, merita taxa, daca nu..... ISJ de la noi pune la indoiala aceste concursuri si simpozioane. Eu am diplome care nu au valoare dacat pentru mine si copii.
imbuz06
 
Mesaje: 39
Membru din: 14 Ian 2007, 22:49

Mesajde mademy » 09 Mai 2007, 10:18

Pentru d-nul Marian din Sibiu: orice proiect se initiaza sise deruleaza pe baza unui buget.Fiind organizatie nonprofit(ong) ,toate activitatile desfasurate presupun voluntariat si surse proprii de finantare. Simpozionul Micul cetatean european se va desfasura strict din taxa de participare.Tot din aceasta taxa se suporta taxele postale si mapele personale ale participantilor.Regretam raspunsul la intrebarea provocatoare si tendentioasa "Sunt curios cine va participa?" si invitam pe toti cei ce se indoiesc de activitatea noastra sa vina alaturi de noi sau sa viziteze pagina web a Gradinitei si clubului de week-end la adresa :

http://scoli.didactic.ro/gradinita_si_c ... nd_braila/



Pentru imbuz06: Braila se bucura de descentralizare ,iar inspectoratele scolare sunt reprezentantii MEdC in teritoriu. Autoritatile brailene se implioca intens in problemele educatiei tinerei generatii si ne sprijina de fiecare data.Tematica abordata de noi face parte din programele MEdC,lansate pentru invatamantul primar si preprimar,iar ONG-urile sunt recunoscute ca si parteneri ai invatamantului prin Regulamentul de Functionare si Evaluare a Unitatilor de Invatamant.

MARIA CALOMEIT -manager Gradinita si Clubul de Week-end
mademy
 
Mesaje: 14
Membru din: 21 Apr 2007, 19:24

Mesajde imbuz06 » 09 Mai 2007, 20:42

Multumesc! Felicitari! Si sanatate sa le puteti duce pe toate!
imbuz06
 
Mesaje: 39
Membru din: 14 Ian 2007, 22:49

Mesajde medaiml76 » 09 Mai 2007, 22:30

Multumim pentru informatii. Trimitem lucrari si din Vulcan, HD.
Ne puteti da informatii si despre concursul "Suflet de copil"? (taxa este separat?).
medaiml76
 
Mesaje: 61
Membru din: 12 Dec 2004, 12:08
Localitate: Vulcan, Hunedoara

Mesajde mademy » 19 Mai 2007, 22:47

"Suflet de copil" este o expozitie din cadrul aceluasi simpozion ,iar taxa nu este separata. Cei 30 ron se platesc o singura data pentru oricate lucrari ati trimite.Va asteptam cu drag!
mademy
 
Mesaje: 14
Membru din: 21 Apr 2007, 19:24

Re: Simpozion National "Micul cetatean European"

Mesajde mademy » 19 Apr 2011, 17:15

SIMPOZIONUL SE AFLA LA A IV A EDITIE SI SE BUCURA DE UN REAL SUCCES.INTREAGA ACTIVITATE A CLUBULUI DE WEEKEND SE AFLA PE DIDACTIC.RO REFLECTATA IN IMAGINI DE LA EVENIMENTELE DERULATE.FOARTE MULTE CADRE DIDACTICE AU OBTINUT GRADATII DE MERIT,SALARII DE MERIT SI DIPLOMA,,GH.LAZAR" PRIN PARTICIPARE LA PROIECTELE PROPUSE DE ECHIPA NOASTRA.DE ASEMENEA MASS-MEDIA LOCALA A PROMOVAT IN COMUNITATE INTREAGA ACTIVITATE.MULTUMIM CELOR CARE AU AVUT INCREDERE IN NOI SI-I ASTEPTAM IN CONTINUARE CU IDEI SI SUGESTII . CU RESPECT,MARIA CALOMEIT.
mademy
 
Mesaje: 14
Membru din: 21 Apr 2007, 19:24

Anterior

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori