restrangere de activitate- fisa de evaluare

restrangere de activitate- fisa de evaluare

Mesajde adriana1987 » 03 Apr 2011, 23:45

Buna seara! Am o mare nelamurire. De ce fisele de evaluare pentru restrangere de activitate difera de la un judet la altul? Probabil ca asta e o intrebare retorica. Asta nu ar fi nimic. Nu inteleg insa de ce fisa de evaluare pe care am luat-o de la inspectorat include doar punctajul acordat ptr activitatea metodica si stiintifica. Restul, adica nivelul studiilor, gradul didactic, punctajul ptr calificativul anual, unde sunt trecute? Sau sa inteleg ca se va puncta doar activitatea metodica si stiintifica. Nu mai pricep nimic. Sa fie oare fisa aceea de evaluare incompleta? Am fost in 2 randuri la inspectorat si mi s-a spus ca aceea e fisa de evaluare ptr restrangere de activitate.
adriana1987
 
Mesaje: 107
Membru din: 07 Aug 2009, 09:38

Re: restrangere de activitate

Mesajde marikaj » 04 Apr 2011, 14:00

Modelul de cerere este cel din metodologie, Anexa de la pagina 121, si se punctează tot, nivelul studiilor, grad etc.
Fişa de la ISJ diferă de la judeţ la judeţ şi reprezintă defalcarea punctajului pentru V.1. din cerere.
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges

Re: restrangere de activitate- fisa de evaluare

Mesajde adriana1987 » 04 Apr 2011, 23:07

Multumesc! Si inca o intrebare. Nu inteleg ce presupune pretransferul, in ce conditii are loc, cine participa...Mi s-a spus ca, desi depun cerere ptr restrangere de activitate, ar fi indicat sa depun si ptr pretransfer.
adriana1987
 
Mesaje: 107
Membru din: 07 Aug 2009, 09:38

Re: restrangere de activitate- fisa de evaluare

Mesajde marikaj » 05 Apr 2011, 11:32

1. transfer pentru restrângere de activitate totală sau parţială
2. pretransfer - este la cerere
Se recomandă la restrângere şi dosar de pretransfer, deoarece la restrângere se dirijează rezolvarea într-o unitate apropiată, la pretransfer poate există şi alte opţiuni mai convenabile-
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron