Concursul "Vestitorii primaverii"-suntem toti castigatori

Sectiune dedicata evenimentelor scolare, stiri de interes pentru educatori

Concursul "Vestitorii primaverii"-suntem toti castigatori

Mesajde monyilea » 02 Apr 2011, 00:04

Concursul National de Creatie "Vestitorii primaverii" aduce tuturor numai vesti bune. Cifrele vorbesc de la sine: 3000 de cadre didactice inscrise, 11.000 de elevi, 20.000 de lucrari, peste 60.000 de vizitatori. Harta tarii plina de flori!!! Si trei noi expozitii deschise de la 1 Aprilie: Primavara in imagini - expozitie de fotografie, Ziua Pamantului - proiecte, activitati, stiri si solutii pentru protectia mediului inconjurator si Sfintele Pasti - expozitie de creatie.

Primavara a fost vestita de peste 11.000 de copii, din intreaga tara, ale caror opere au facut sa infloreasca harta Romaniei. Asa se face ca ne-am intalnit in crangul vestitorilor cu totii: copii, dascali, parinti, prieteni, curiosi. Si ne-am bucurat impreuna, si ne-am admirat reciproc, si ne-am impartasit vestile frumoase.
Fiecare dascal si-a creat in concurs un profil - oglinda daruintei cu care isi ingrijeste copiii. Fiecare copil a aparut in expozitii si a primit zambete, flori, note sau premii pentru talentul sau. Fiecarui parinte i-a crescut inima admirand operele copilului sau.
De aceea, toate expozitiile create vor ramane permanente, si dupa incheierea acestui concurs. Cu totii asteptam alte ocazii sa ne reunim in crangul primaverii.
Castigatorii publicului sunt in numar de - 120, cate 30 pentru fiecare dintre cele 4 sectiuni. Castigatorii juriului sunt primele 3 opere din fiecare judet, si primele trei la nivel national - 172 in total. Cadrelor didactice si copiilor li se va comunica pe site si mail modalitatea de alegere a premiilor si de expediere a diplomelor.
Multumim ca am intampinat impreuna primavara mai frumos ca oricand si ca ne vom intalni cu alte expozitii. Vestitorii primaverii va fi locul in care vestile bune se fac auzite si admirate. Pentru ca meritam cu totii asta. Asteptam pe siteul nostru, http://www.sinapsis.ro/vestitoriiprimaverii, sugestiile tuturor pentru activitati viitoare.
Impreuna, vestim bucurie!
monyilea
 
Mesaje: 2
Membru din: 26 Ian 2011, 10:57

Înapoi la Stiri si evenimente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori