contract de sponsorizare

contract de sponsorizare

Mesajde penelopa_45 » 10 Mar 2011, 20:20

Directorul scolii ne cere sa-i aducem un contract de sponsorizare semnat de parinti care e conceput cam ciudat dupa parerea mea.Contractul se incheie intre parinti(sponsor) si scoala(beneficiar)reprezentata de director. La punctul III. OBLIGATII
Obligatia sponsorului este sa plateasca catre scoala suma sau produsele mentionate mai sus.
Obligatia beneficiarului este sa faca cunoscuta sponsorizarea prin ziar, radio si tv pentru a aduce la cunostinta publicului persoana sau societatea care a facut sponsorizarea in baza art. 6 Legea 32/1994.
Eu stiu ca parintii nu au obligatia sa contribuie la amenajarea salii de clasa. O fac pentru copiii lor, ca acestia sa se simta bine in clasa fara sa fie obligati printr-un contract.
penelopa_45
 
Mesaje: 47
Membru din: 01 Ian 2008, 18:20

Re: contract de sponsorizare

Mesajde comanescuelena » 25 Mar 2011, 11:24

Directorul dumneavoastra cred ca nu cunoste legea
Ca sa va lase in pace faceti un CONTRACT DE DONATIE intre dumneavoastra si parinti , atasati chitantele ce ati cumparat tabelul cu parintii cu semnaturile si apoi va duceti la un notar sa vi le autentifice
ASA NU MAI ARE CE SA ZICA DIRECTORUL.
comanescuelena
 
Mesaje: 59
Membru din: 10 Apr 2006, 18:51
Localitate: Buzau

Re: contract de sponsorizare

Mesajde penelopa_45 » 28 Mar 2011, 18:13

Multumesc pentru raspuns, asa ma gandeam si eu, ca nu e legal asa ceva.Directorul meu e varza.
penelopa_45
 
Mesaje: 47
Membru din: 01 Ian 2008, 18:20


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori