Filme ptr copii

Filme ptr copii

Mesajde toni » 07 Feb 2011, 22:12

Are cineva filmul "Dumbrava minunata"?
Il caut de multa vreme si nu-l gasesc.
Pot oferi la schimb "Amintiri din copilarie", "Veronica se intoarce", "Maria Mirabela", filme de desene animate Walt Disney (clasicele ), alte filme potrivite celor mici.
Astept un raspuns aici si in casuta persolala ptr detalii.
Multumiri,
Toni
Inactivitatea este o treaba foarte grea. Intotdeauna se gasesc multi care se straduiesc sa te puna la munca. Oscar Wilde ( :D )
Avatar utilizator
toni
 
Mesaje: 177
Membru din: 20 Noi 2003, 00:32

Re: Filme ptr copii

Mesajde liana77 » 08 Feb 2011, 18:50

[link cenzurat, va rog sa-l comunicati prin mesaj privat ]
liana77
 
Mesaje: 35
Membru din: 22 Noi 2005, 20:03

Re: Filme ptr copii

Mesajde toni » 08 Feb 2011, 23:08

Multumesc mult!
Sunt multe materiale!
Inactivitatea este o treaba foarte grea. Intotdeauna se gasesc multi care se straduiesc sa te puna la munca. Oscar Wilde ( :D )
Avatar utilizator
toni
 
Mesaje: 177
Membru din: 20 Noi 2003, 00:32

Re: Filme ptr copii

Mesajde gg » 09 Feb 2011, 22:09

La aceasta categorie eu as incadra toate filmele istorice românești..Mihai Viteazul, Mircea,Stefan cel Mare/Vaslui 1475, Neamul Soimarestilor,Columna,Vlad Tepes,Dacii, sunt destule si elevii le urmăresc cu mare placere, in clasa sau acasa. Niciodata nu reusim sa insuflăm copiilor suficiente cunostinte despre istoria noastră.. pe suport vizual au un impact deosebit.
O singură rugăciune am : Doamne, să nu mă laşi niciodată să fiu mulţumit cu mine însumi!!
Lucian Blaga
Avatar utilizator
gg
 
Mesaje: 123
Membru din: 24 Oct 2004, 12:34
Localitate: Galati

Re: Filme ptr copii

Mesajde monicaszebeni » 27 Mar 2011, 21:01

Va rog sa-mi trimiteti si mie, daca se poate, filmul " Maria Mirabela" sau doar Cantecul lui Oachi (am nevoie de el la inspectie). Va multumesc din suflet!
monicaszebeni
 
Mesaje: 22
Membru din: 16 Ian 2008, 18:12


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori