revista grupei

revista grupei

Mesajde alice_alexya » 27 Ian 2011, 10:30

bine v-am gasit!as dori sa ma ajute si pe mine cine stie cum as putea realiza o revista a grupei mele:cu ce program trebuie facuta,ce trebuie sa contina si toate celelalte etape...va rog mult.va multumesc anticipat.toate cele bune!
alice_alexya
 
Mesaje: 2
Membru din: 04 Aug 2008, 18:18

Re: revista grupei

Mesajde rofi3 » 27 Ian 2011, 10:33

Puteti culege idei din revistele publicate pe didactic.ro din Comunitate->Reviste scolare.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: revista grupei

Mesajde churmuzache » 09 Feb 2011, 21:17

Buna, eu am editat revista gradinitei, in format WORD;Orice doresti din activitatea grupelor. Este bine sa implici si colegele, astfel materialul se strange mai usor. Important este sa ceri tu ISSN-UL DE LA BIBLIOTECA NATIONALA, CAUTI pe net adresa de mail a B.N. Acolo este important (si te ajuta la gradatie, detasari, restrangere de activitate) daca tu vei fi coordonatoarea revistei.Este bine sa o editezi trimestrial, sau semestrial, ca sa nu trebuiasca sa trimiti lunar cateva exwemplare la Bucuresti.Dupa ce primesti ISSN,o editezi la o editura din oras, cat mai putine exemplare,sau daca te ajuta cineva cu un xerox este si mai ieftin...
churmuzache
 
Mesaje: 95
Membru din: 02 Aug 2008, 18:45

Re: revista grupei

Mesajde LenutaPopRosca » 14 Feb 2011, 16:46

buna....daca dispun de zerox e ok am rezolvat treaba aceasta eu...dar cum ramane cu legarea? din cate stiu nu se accepta legarea revistei /cartii cu spirala....si nu cred ca va fi dispusa o tipografie sa se ocupe doar de legat...daca aveti sfaturi pt mine in ceea ce priveste legarea le accept cu drag
va multumesc
LenutaPopRosca
 
Mesaje: 23
Membru din: 21 Mar 2009, 21:46

Re: revista grupei

Mesajde churmuzache » 14 Feb 2011, 17:32

Pentru biblioteca nat.trebuie legate de tipografie. Exemplarele pe care le faci ptr. parinti si copii le scoti unde vrei tu contra cost si iti scoti cheltuielile celelalte. Eu asa am facut.
churmuzache
 
Mesaje: 95
Membru din: 02 Aug 2008, 18:45


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori