Continuare studii

Continuare studii

Mesajde dariely » 23 Ian 2011, 14:24

buna ziua, dragi colege si colegi!
sunt absolventa a Liceului pedagogic si a Colegiului institutori invatamant primar. incepand din septembrie 2010 lcrez ca si educatoare si am inteles ca trebuie sa imi continui studiile. stiti unde anume se pot continua? este cineva in aceasta situatie? eu doresc sa incep in aceasta toamna si nu stiu ce facultate din Bucuresti ofera aceste servicii.
multumesc!
Avatar utilizator
dariely
 
Mesaje: 82
Membru din: 25 Iun 2010, 18:01

Re: an continuare studii

Mesajde getutagrigore » 23 Ian 2011, 17:09

Eu m-am inscris in toamna la Universitatea ovidius-Constanta la acel an de completare pt profesor de invatamint primar si prescolar dar am inteles cA,SUNTEM ULTIMA PROMOTIE unde sa mai admis asa ceva. Din toamna v-a trebui sa incepi de la anul intii.Mult succes!
getutagrigore
 
Mesaje: 16
Membru din: 12 Noi 2010, 21:41

Re: an continuare studii

Mesajde dana1 » 23 Ian 2011, 18:58

getutagrigore scrie:Eu m-am inscris in toamna la Universitatea ovidius-Constanta la acel an de completare pt profesor de invatamint primar si prescolar dar am inteles cA,SUNTEM ULTIMA PROMOTIE unde sa mai admis asa ceva. Din toamna v-a trebui sa incepi de la anul intii.Mult succes!


...Se scrie: invatamant primar,... s-a mai admis,..., ... va trebui..., anul intai... :shock:
dana1
 
Mesaje: 150
Membru din: 23 Feb 2008, 15:59

Re: an continuare studii

Mesajde costi_52 » 23 Ian 2011, 19:23

Puteţi continua studiile la Universitatea din Bucureşti. Aveţi chiar două posibilităţi. În cadrul Facultăţii de Psihologie şi Ştiinţele Educaţiei, Departamentul Pedagogia Învăţământului Primar şi Preşcolar (DPIPP) sau în cadrul Departamentului pentru învăţământ la distanţă (CREDIS).
costi_52
 
Mesaje: 1511
Membru din: 09 Dec 2007, 17:27

Re: Continuare studii

Mesajde dariely » 24 Ian 2011, 18:37

Multumesc mult pentru raspunsuri!
Am rasfoit paginile web ale Universitatii si nu precizeaza cum ca ar trebui sa incep din anul I. Cat despre CREDIS, stiu ca multe colege au urmat doar un an. Oricum, ma voi indrepta catre Bucuresti. Sper ca pana la toamna sa nu se schimbe ceva!
Avatar utilizator
dariely
 
Mesaje: 82
Membru din: 25 Iun 2010, 18:01


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori