DESFASURAREA TESTARII 2011

DESFASURAREA TESTARII 2011

Mesajde gsigsi » 09 Ian 2011, 15:56

TESTARE NATIONALA 2011

AM SI EU INTREBARE CATRE CEI CARE STIU MODALITATEA DE A SE DESFASURA TESTAREA NATIONALA .IN METODOLOGIE SE SPUNE CA LUCRARILE ELEVILOR SE DUC IN CENTRE DE CORECTARE , DAR NU SE SPECIFICA DACA SI ELEVII .sTIE CINEVA CEVA DESPRE ELEVI?
gsigsi
 
Mesaje: 4
Membru din: 21 Sep 2010, 23:14

Re: DESFASURAREA TESTARII 2011

Mesajde marikaj » 20 Ian 2011, 18:17

Anexa nr. 2 la ordinul MECTS. nr. 4801/ 31.08.2010, cu privire la organizarea si desfasurarea Evaluarii Nationale pentru elevii clasei a VIII-a, în anul scolar 2010-2011

Art. 4. - (1) Coordonarea pe plan national a organizarii si a desfasurarii Evaluarii
Nationale este asigurata de MECTS, prin Comisia Nationala de Organizare a
Evaluarii Nationale care se constituie, la începutul anului scolar, prin ordin al
ministrului si care functioneaza în cadrul MECTS.
(2) În fiecare judet si în municipiul Bucuresti se constituie comisia judeteana/a
municipiului Bucuresti de organizare a Evaluarii Nationale, numita în continuare
comisia judeteana/ a municipiului Bucuresti.
(3) În fiecare unitate de învatamânt în care sunt scolarizati elevi în clasa a VIII-a,
se constituie si functioneaza o comisie responsabila pentru organizarea si
desfasurarea, la nivelul unitatii de învatamânt, a Evaluarii Nationale
, numita în
conformitate cu prezenta metodologie si coordonata de catre un presedinte. Elevii
din mediul rural care provin din unitati de învatamânt cu mai putin de 10 elevi la
clasa a VIII-a, se arondeaza la scolile coordonatoare.
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges


Înapoi la Teste Nationale si Teze cu subiect unic

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator