Invatatoare in greva foamei

Probleme legate de salarii, concedii, navete si orice alteceva legat de viata ca angajat bugetar

Re: Invatatoare in greva foamei

Mesajde rofi3 » 03 Noi 2010, 11:34

Este o invingatoare prin exemplul dat , chiar daca nu a obtinut ceva. Cei de sus nu cred ca mai pot fi sensibilizati de cineva ....
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Invatatoare in greva foamei

Mesajde pucheadorel » 03 Noi 2010, 11:53

carmencreanga scrie:Pentru efortul depus de dumneaei este o invingatoare, insa ptr cei "de sus"...nu cred ca a avut nici o valoare gestul....parerea mea.... :(

Așa gândesc și eu... Dar dumneaei a spus că va continua lupta. Sunt curios cum! Și dacă va fi sprijinită de sindicat și de colegi! :idea:
pucheadorel
 
Mesaje: 291
Membru din: 05 Aug 2010, 17:43
Localitate: Gurbănești

Re: Invatatoare in greva foamei

Mesajde emil » 03 Noi 2010, 12:43

pucheadorel scrie:Doamna Anghel a încetat greva foamei. Ce părere aveți, a fost învinsă de sistem, sau este o învingătoare? :!: :idea:


Doamna invatatoare este o invingatoare, noi suntem in schimb niste loosers..., ca si guvernantii care sunt incapabili sa rezolve problemele importante ale societatii. A te lamenta pe liste, a tipa si injura, asa cum mai vad eu pe aici, fara un minim de actiune mi se pare absolut jenant. Putem, fiecare din noi, sa facem ceva...nu numai sa asteptam pe altii!

Va doresc succes, maine sau in alte zile in care v-ati putea spune public nemultumirile reale, nu numai legate de salariu, dar si de anomaliile legii...
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Invatatoare in greva foamei

Mesajde pucheadorel » 03 Noi 2010, 13:35

AȘA ESTE! POATE CĂ AȚI SPUS-O ÎNTR-UN MOD PREA DUR, PREA RĂSPICAT, DAR ESTE ADEVĂRUL ADEVĂRAT! NE COMPLACEM DE PREA MULTE ORI ÎNTR-O SITUAȚI CARE DOAR ÎN APARENȚĂ NE DEPĂȘEȘTE! :oops: :oops: :oops:
pucheadorel
 
Mesaje: 291
Membru din: 05 Aug 2010, 17:43
Localitate: Gurbănești

Re: Invatatoare in greva foamei

Mesajde emil » 03 Noi 2010, 14:26

Un prim succes legat de Lege este faptul ca ASUMAREA este neconstitutionala.
Inca se mai pot face amendamente!
Fiecare dintre noi poate gasi o cale de a trimite undeva...idei si solutii pentru o lege mai buna.

Succes!
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Anterior

Înapoi la Sindicale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator