parteneriat la distanta

parteneriat la distanta

Mesajde ancuta_zachiu » 30 Sep 2010, 20:14

Buna seara. As dori sa intreb si eu ceva ... Cum se realizeaza un parteneriat la distanta? am o fosta colega care preda la o gradinita din alt judet ... si am vrea sa realizam un parteneriat impreuna. Dar, nu stiu cum se realizeaza activitatile?? De exemplu: Confectionare martisoare, concurs de desene ... etc. Va rog, sa ma lamureasca si pe mine cineva. (se pot trimite prin posta?? sau cum? Ce alte activitati se pot desfasura, inafara de desene si activitati practice intr-un parteneriat la distanta?) Multumesc.
ancuta_zachiu
 
Mesaje: 16
Membru din: 16 Oct 2008, 22:09

Re: parteneriat la distanta

Mesajde fratila_eliza » 30 Sep 2010, 20:43

ancuta_zachiu scrie:Buna seara. As dori sa intreb si eu ceva ... Cum se realizeaza un parteneriat la distanta? am o fosta colega care preda la o gradinita din alt judet ... si am vrea sa realizam un parteneriat impreuna. Dar, nu stiu cum se realizeaza activitatile?? De exemplu: Confectionare martisoare, concurs de desene ... etc. Va rog, sa ma lamureasca si pe mine cineva. (se pot trimite prin posta?? sau cum? Ce alte activitati se pot desfasura, inafara de desene si activitati practice intr-un parteneriat la distanta?) Multumesc.

Puteti organiza o excursie impreuna. Si eu sunt in parteneriat cu o gradinita din alt judet si am fost impreuna intr-o excursie ce a constat in vizionarea unui spectacol la teatrul de papusi, vizita la gradina zoologica si apoi copiii s-au jucat impreuna in parcul in care se afla Zoo.
Daca realizati martisoare, felicitari, desene, le puteti fotografia, pune pe un CD si expedia gradinitei partenere, urmand ca si cealalta gradinita sa faca la fel.
fratila_eliza
 
Mesaje: 107
Membru din: 02 Ian 2009, 16:40


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori